דף הבית / חדשות החשמל / הכינו את הקולטים הסולארים לגל החום

הכינו את הקולטים הסולארים לגל החום

Print Friendly, PDF & Email

 

לקראת גל החום הכבד ששוטף את המדינה וממאן לעזוב, אספנו עבורכם מספר טיפים לשמירה ולשיפור התפקוד של הפאנלים הסולאריים המצויים על גגות בתים ומפעלים רבים בארץ. השמש החמה היא זו שהופכת את האנרגיה הסולארית לכדאית בארץ, אך גם טכנולוגיה זו עשויה להיפגע בתנאי מזג אויר קיצוניים.

 

פרסום

פאנלים סולאריים מותקנים בכל בית בו יש דוד שמש, אולם לא רק. בעקבות ירידת מחירי התשתיות והחלטות רגולטוריות, אנשים פרטיים וחברות רבות התקינו פאנלים סולאריים לייצור חשמל לצריכה עצמית ולמכירה לחברת החשמל. תחזוקה לקויה של תשתית זו עשויה להביא לקריסת המערכת, להוצאות מיותרות על תיקונים ולאובדן הכנסות של עשרות אלפי שקלים.

לדברי אבינועם לוי , מנכ”ל משותף בחברת סולארפאוור, האקלים הקיצוני עשוי לפגוע בצורה קשה במערכות הסולאריות, לכן, על מנת למנוע פגיעה אפשרית, מומלץ לבצע את הצעדים הבאים:

 

  1. בדיקה של פתחי האוורור של הממירים, המשנים את מתח הפאנלים הסולאריים למתח המתאים לרשת החשמל, של 220 וולט. יש לוודא שאין חסימה של פתחי האוורור, על מנת לאפשר זרימת אוויר רציפה שתמנע התחממות לא סבירה של האוויר בממירים.
  2. בדיקת טמפרטורה בארונות בהם מצויים לוחות חשמל – יש לוודא שאין התחממות של חיבורי חשמל בארונות חשמל כתוצאה משינויים בכבלים הנובעים משינויי טמפרטורה ומהתחממות של מפסקי ומגעי חשמל.
  3. יש למנוע היווצרות הפרשי טמפרטורה על גבי הפאנלים – יש לוודא שאין הצללות או פריטים כלשהם שמכסים את הפאנלים. ההצללה החלקית עלולה ליצור הפרשי טמפרטורה קיצוניים על פני הלוחות שעלולים ליצור הפרשי מתחים שלאורך זמן עלולים להביא לתקלה.

 

לוי מוסיף: “כבר בשלב התכנון חשוב יש לתת את הדעת לתנאים האקלים הקיצוניים והייחודיים שבישראל. לכן, חשוב שגם שלב התכנון וגם שלב הביצוע יעשו על ידי חברה ישראלית מנוסה ומוסמכת, שמכירה את כל הבעתיות שבאקלים הקשה של ישראל, הנע בין קרות בחורף לטמפרטורות גבוהות של מעל 40 מעלות בקיץ.”

פרסום

 

השקעה בתשתיות סולאריות בשיטת ה’מונה נטו’ הפכה נפוצה מאוד בשנים האחרונות בשל האטרקטיביות הכלכלית הגדולה. לאור הירידה בעלויות ההשקעה, העלייה הצפויה במחירי החשמל והתלות הפוחתת ברגולטור, הפכה ההשקעה באנרגיה הסולארית לאפיק השקעה המחזיר את ההון העצמי תוך כ 7 שנים ומייצר החזר של מעל 10% לשנה. אולם גם בהשקעה בטוחה שכזאת יש להשקיע בתחזוקה על מנת לשמור על הערך של ההשקעה.

 

בנוסף אולי תאהב/י

אהבתם? הפיצו הלאה....Share on Google+Share on LinkedInPin on PinterestTweet about this on TwitterPrint this pageShare on FacebookEmail this to someone

אודות מערכת פורטל חשמלנט

מערכת פורטל חשמל נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית החשמל ותעשיית התאורה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

מדיניות שר האנרגיה לצמצום בשימוש בפחם

ח”כ זאב אלקין, השר להגנת הסביבה, בתגובה למדיניות שר האנרגיה לצמצום בשימוש בפחם: “אנחנו מברכים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *