דף הבית / חיסכון בחשמל / טיפים לחיסכון בצריכת חשמל 

טיפים לחיסכון בצריכת חשמל 

טיפים לחיסכון בצריכת חשמל

 

באפליקציה של חברת החשמל תוכלו לבדוק את עלות הפעלת המזגן הביתי.

רוכשים מזגן? – ודאו שהוא יעיל לפני רכישת מזגן, התייעצו עם מומחה לגבי התאמתו לגודל החדר, מיקומו, ואופי השימוש בו, ורכשו מזגן בעל דירוג אנרגטי גבוה ככל האפשר, רצוי A. בדקו באפליקציה של חברת החשמל מה עלות הפעלת המזגן אשר בחרתם . יישום פשוט – מודעות וחיסכון גדול.

פרסום

 

שמרו על ניקיון מסנני המזגן – נקו אותם לפחות פעמיים בשנה. בקיץ, כוונו את תריסי המזגן כלפי מעלה וסיגרו חלונות ודלתות כאשר המזגן פועל. יוצאים מהחדר לזמן ממושך? – כבו את המזגן.

 

קריר ונעים – וגם חסכוני : הטמפרטורה המומלצת בבית בקיץ היא כ-25 מעלות. כיוון המזגן לכל מעלה פחות גורם לעלייה של כ- 5% בצריכת החשמל שלו.

 

נצלו את השמש בקיץ, וגם בשאר חודשי השנה, האמצעי היעיל ביותר לחימום מים הוא דוד השמש. לפני הקיץ דאגו לנקות את הקולטים מאבק ומלכלוך, וודאו שדבר אינו מטיל עליהם צל.

 

נורות חסכוניות – חוסכות גם במיזוג: החליפו את נורות הליבון וההלוגן הישנות בנורות חסכוניות, ותרוויחו מכל הכיוונים: הנורות החדשות צורכות פחות חשמל, מאריכות ימים הרבה יותר מנורות הליבון, ואינן פולטות כמעט חום – וכך מפחיתות את צריכת החשמל למיזוג אוויר. אל תתנו לחום לחדור למקרר ולמקפיא הקפידו על סגירה טובה של דלתות המקרר והמקפיא, וודאו כי אטמי הגומי מסביב לדלת תקינים ומאפשרים סגירה הרמטית.

 

מים וחשמל ביחד – זה מסוכן! –  לא ניגשים למכשירי חשמל בידיים רטובות או כשהרגליים יחפות!

יש בבית ילדים קטנים? – התקינו בכל הבית שקעים בטיחותיים המוגנים באמצעות תריס מגן, מכסה  או פקק מיוחד.

 

מים וחשמל ביחד – זה מסוכן

אל תשתמשו במכשירי חשמל בקרבת מים וליד הבריכה.

 

מכשיר לא תקין מסכן חיים.

פרסום

אל תשתמשו במכשירי חשמל פגומים, כאלו שחוט החשמל בהם קרוע, או שהחיבור שלהם לתקע חשוף. זקוקים לתיקון או לעבודת חשמל? – הזמינו רק חשמלאי מורשה, גם לביצוע עבודות פשוטות, ואל תנסו לתקן בעצמכם! ביצוע עבודות חשמל בידי אדם שאינו מוסמך לכך הוא גם עבירה על החוק וגם עלול לסכן חיים! עוברים דירה? – הזמינו חשמלאי מורשה לבדיקת מיתקן החשמל בדירה החדשה. האם ההארקה תקינה? – יש לבדוק את ההארקה, באמצעות חשמלאי בודק, אחת ל10- שנים, ובדירות שנבנו לפני 1979 – אחת ל5- שנים. נוסף לכך, מומלץ לבדוק את תקינות ההארקה לאחר שיפוץ דירה או מעבר לדירה חדשה.

 

בחוץ לא מטפסים על עמודי חשמל! לא פותחים ארונות חשמל ולא משחקים לידם!

 

נתקלתם בארון חשמל פתוח או בחוט חשמל קרוע ברחוב או בחצר? – התקשרו מייד 103 לחברת החשמל או 100 למשטרה, או דווחו באפליקציה של חברת החשמל, והרחיקו כל מי שנמצא בסביבה!

להלן קישור:   https://www.iec.co.il/homeclients/pages/bulletin.aspx

 

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של חשמלנט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל חשמלנט

מערכת פורטל חשמל נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית החשמל ותעשיית התאורה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

חברת החשמל משיקה מחשבון צריכה

מחשבון הצריכה מאפשר ללקוחות להעריך את גובה חשבון החשמל בכל זמן נתון ובכך לנהל את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.