אלומיי קפיטל מודיעה על רכישת 51% מחברת הפרויקט שמקימה מתקן ביוגז בהולנד

אלומיי קפיטל (NYSE MKT; TASE: ELLO), המשקיעה במיזמים שונים בתחומי האנרגיה המתחדשת בארץ ובחו"ל, הודיעה היום על סגירה ראשונה של ההשקעה שלה במתקן אנרגיה מתחדשת בהולנד לייצור גז ירוק וחשמל בטכנולוגיה של ביוגז וגזיפיקציה. זאת בהמשך להסכם שנחתם בין חברה בת – אלומיי לוקסמבורג לבין חברת לודן אנרגיה אוברסיז, חברה בת בבעלות מלאה של חברת לודן הנדסה, הנסחרת בבורסה בת"א.
חברת הפרויקט "גורן גז גור" נמצאת בתהליך פיתוח של מתקן עיכול אנאירובי עם קיבולת ייצור גז ירוק של 375 מטר מעוקב לשעה בגור שבהולנד. אלומיי לוקסמבורג ספקה ללודן הלוואות בסך 2.1 מיליון יורו ובהתאם לסגירה הפיננסית של פרויקט גור, שהתרחשה ב-20 בדצמבר 2016, הלוואות אלה הומרו להלוואות בעלים של אלומיי לוקסמבורג לחברת הפרויקט.
במסגרת הסגירה הפיננסית, Coöperatieve Rabobank U.A התחייב להעמיד את ההלוואות שלהלן: 1. שתי הלוואות בסך של כ-3.9 יורו ו-1.7 יורו, כל אחת בעלת שיעור ריבית שנתית של 3% במשך חמש השנים הראשונות, לתקופה של 12.25 שנים (תקופת ההפעלה השוטפת של הפרויקט( תוך החזר תשלומים חודשי שווה שיחל שלושה חודשים לאחר חיבור המתקן 2. אשראי לפי דרישה בהיקף של 370 אלף יורו בריבית משתנה.
חברה קשורה ללודן תשמש כקבלן הביצוע וההקמה וכן כקבלן התפעול והתחזוקה של הפרויקט , בהתבסס על הסכמים קיימים. החברה מעריכה כי הקמת הפרויקט תערך כשנה וכי עלותו הכוללת הינה כ-10 מיליון יורו.
רני פרידריך מנכ"ל אלומיי קפיטל, מסר: "הסגירה הפיננסית הראשונה של פרויקטי הביוגז בהולנד היא אבן דרך חשובה לאלומיי, שמוציאה לפועל את תכניתה האסטרטגית להרחבת פעילותה. פרויקטים אלו משלבים מקצועיות, יכולות פיננסיות והנדסיות בשוק האנרגיה המתחדשת בהולנד שצפוי לצמוח במהירות בשנים הבאות."
רני פרידריך מנכ"ל אלומיי קפיטל, מסר: "אנו מרוצים מהחלטת רשות החשמל שבמסגרתה מופחת תעריף החשמל בכ-0.45% בלבד ועל כך שלא יתבצע שינוי נוסף בתעריף ייצור החשמל עד סוף שנת 2017. אנו צופים כי התעריף החדש, אשר מוגדר לתקופה של שנה אחת לפחות, יאפשר לדוראד לעמוד באמות המידה הפיננסיות לחלוקה לבעלי מניותיה, לרבות דורי אנרגיה, שבה אנו מחזיקים 50%".
אלומיי קפיטל (NYSE MKT; TASE: ELLO), המשקיעה במיזמים שונים בתחומי האנרגיה המתחדשת בארץ ובחו"ל, הודיעה היום על פרסום החלטת רשות החשמל בישראל בנוגע לעדכון תעריפי ייצור החשמל לשנת 2017.
בהמשך להודעה קודמת של רשות החשמל על קיום שימוע, בנוגע לשינויים אפשריים בתעריפים, כולל אפשרות להפחתת תעריף ייצור החשמל בכ-8%. תעריף ייצור החשמל משמש את דוראד אנרגיה בע"מ, שבה מחזיקה החברה בעקיפין 9.375%,כבסיס למחיר הנגבה עבור החשמל שהיא מספקת.
כפי שהודיעה דוראד בדוחותיה הכספיים לתקופה שהסתיימה בספטמבר 2016,להפחתה האפשרית שנדונה הייתה אמורה להיות השפעה שלילית על תזרים המזומנים של דוראד, רווחיה ועל יחסי הכיסוי שלה וכי החל משנת 2017 היא עשויה שלא לעמוד ביחסי הכיסוי לצורך חלוקות לבעלי מניותיה .
ב-19 בדצמבר 2016, לאחר השימוע, רשות החשמל פרסמה את החלטתה, שעל פיה, בין יתר הדברים, היא קבעה כי ההפחתה בתעריף ייצור החשמל תעמוד על כ-0.45% וכי לא תעדכן את התעריף עד דצמבר 2017.
Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל חשמלנט. חשמלנט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום החשמל והתאורה .בחשמלנט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום החשמל והתאורה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כתבות נוספות

המפתח למניעת תקלות במערכות סולריות

6 ביוני 2024

בזק נכנסת לשוק החשמל: הנחות של עד 20% בחשבון החודשי

5 ביוני 2024

תשתיות חשמל מתקדמות: המפתח לתמיכה בבינה מלאכותית במרכזי מחשב

19 במאי 2024

יישום בינה מלאכותית (AI) בחוות שרתים עם Vertiv ואלכסנדר שניידר

3 באפריל 2024

מהפכת החשמל הביתי הירוק יוצאת לדרך:

7 במרץ 2024

אלקטרה פאוור וענקית האנרגיה אנלייט יקימו מיזם ייעודי לאספקת חשמל מאנרגיה יר...
המפתח למניעת תקלות במערכות סולריות

6 ביוני 2024

בזק נכנסת לשוק החשמל: הנחות של עד 20% בחשבון החודשי

5 ביוני 2024

תשתיות חשמל מתקדמות: המפתח לתמיכה בבינה מלאכותית במרכזי מחשב

19 במאי 2024

יישום בינה מלאכותית (AI) בחוות שרתים עם Vertiv ואלכסנדר שניידר

3 באפריל 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום