דף הבית / חדשות חברות ישראליות / חברת החשמל סיימה את הרבעון הראשון של שנת 2019 ברווח של 166 מיליוני ש"ח, לעומת הפסד של 67 מיליוני ש"ח ברבעון הראשון של שנת 2018

חברת החשמל סיימה את הרבעון הראשון של שנת 2019 ברווח של 166 מיליוני ש"ח, לעומת הפסד של 67 מיליוני ש"ח ברבעון הראשון של שנת 2018

אינדקס חברות וספקים

הרווח לרבעון הראשון של שנת 2019 נובע ברובו מעליה בצריכת החשמל.

פרסום

 

  •          הכנסות החברה בשלושת החודשים שנסתיימו ביום 31 במרץ 2019 הסתכמו לסך של כ-6 מיליארד ש"ח לעומת סך של כ-5.5 מיליארד ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של כ 10% .

 

  •                  החוב הפיננסי הכולל של החברה, הסתכם לסך 39.5 מיליארדי  ש"ח ליום 31 במרס 2019 , וזאת לעומת חוב פיננסי  ליום 31 במרס 2018 בסך 41.5 מיליארדי ₪ . השינוי כולל השפעה של יישום תקן חשבונאות בינלאומי IFRS16.

 

  •                 קיטון הוצאות הריבית הינו בהמשך למגמה מתמשכת בשנים האחרונות. הוצאות הריבית בתקופת הרבעון הראשון היו בסך 345 מיליוני ₪ ,ירידה של כ-34% מתקופה מקבילה אשתקד בה הוצאות הריבית היו בסך 520 מיליוני ₪.

  

  •                   החברה יישמה לראשונה את תקן דיווח כספי בינלאומי ,IFRS16– חכירות ,חכירות תפעוליות שהיו חוץ מאזניות , נרשמות כעת בסעיף רכוש קבוע ומנגד נרשמות התחייבויות בגין החכירה. כתוצאה מיישום התקן רשמה החברה נכסים והתחייבויות במקביל בסך כ- 1 מיליארד ₪ .ההשפעה על רווחי החברה הינה זניחה.

 

  •                 בדוחות הכספיים הרבעוניים ליום 31 במרס 2019 נמשכת השפעת החלטות הממשלה בנושא הרפורמה במשק החשמל ובחברת חשמל, לרבות פרישות עובדים ומכירת חלק מאתרי החברה. החיסכון הנובע מפרישות עובדים מיועד למימון העלות הכרוכה ביישום הרפורמה במהלך השנים הבאות.

 

אלוף במיל. יפתח רון-טל, יו"ר דירקטוריון חברת החשמל:  "חברת החשמל מסיימת את הרבעון הראשון תוך יישום מיטבי של הרפורמה ועמידה קפדנית ומלאה בהתחייבויותיה על פי ההסכם.  הדוחות מבטאים בצורה ברורה את הרחבת ההשקעות של החברה בפיתוח טכנולוגי ותשתיתי מאסיבי של רשת הולכת החשמל, בהתאם לתכניות הפיתוח שאושרו, וכן מקדמת, בהתאם לתוכנית הרפורמה, פרישות מוקדמות של מאות עובדים, שהן מרכיב חשוב בהתייעלות כוללת, על פי מתווה הרפורמה. בנוסף, תוצאות הרבעון משקפות היטב את המשך הירידה בתשלומי הריבית של החברה, בעיקר כתוצאה מההפחתה בחוב הפיננסי".

 

עופר בלוך, מנכ"ל החברה: "חברת החשמל נמצאת בעיצומה של מהפכה מבנית וארגונית אשר משפיעה על ההתנהלות השוטפת. למרות העלייה המשמעותית בביקוש לחשמל, החברה ממשיכה לשמור על אמינות אספקה גבוהה ושירות איכותי ללקוחותיה".

 

______________________________________________________

 

דירקטוריון חברת החשמל אישר היום (יום רביעי, 22.05.2019) את הדוחות הכספיים של החברה לתקופה שנסתיימה ביום 31 במרץ 2019.  מהדוח עולה, כי חברת החשמל סיימה את הרבעון הראשון של 2019 ברווח של 166 מיליוני ש"ח, לעומת הפסד של 67 מיליוני ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד.

 

בשלושת החודשים שנסתיימו ביום 31 במרץ 2019, חל גידול של 10% במכירות החשמל של החברה לעומת התקופה המקבילה אשתקד הנובע מגידול בביקוש לחשמל ומעליה במחיר החשמל.

 

פרסום

כתוצאה מגידול הביקושים לחשמל, גדלה צריכת הדלקים בין התקופות בסך של כ-366 מיליוני ש"ח (כ – 19%). כמחצית מהעלייה נובעת מעליה בעלויות צריכת הגז, הן בשל עליה בשער החליפין שהוביל לעליה במחיר הגז והן בשל עליה בצריכה, ומחצית מהעלייה נובע מעליה  במחירי הפחם.

 

ברבעון הראשון לשנת 2019 המשיכה לבוא לידי ביטוי השפעת פרישת העובדים במסגרת השינוי המבני. החלטת הממשלה בדבר השינויים המבניים במשק החשמל ובחברה ,גרמו לרישום הוצאה בסך של כ-303 מיליוני ₪ (233 מיליוני ₪ לאחר השפעת המס). רישום ההוצאה לא השפיע על הרווח הנקי בשל רישום מקביל של נכס פיקוח בגין הוצאות אלו, בעקבות ההתחייבות המדינה לכסות את עלויות הרפורמה.

 

במהלך הרבעון הראשון של שנת 2019 המשיכה החברה להגדיל את השקעותיה במקטעי הרשת בסך של כ-370 מיליוני ₪, השקעות אלו במקטעי הרשת צפויות לגדול בשנים הבאות.

 

ההון של החברה ליום 31 במרץ 2019 וליום 31 בדצמבר 2018 , הסתכם לסך של כ 24.8 מיליארד ₪.

 

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של חשמלנט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל חשמלנט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל חשמל נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית החשמל ותעשיית התאורה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר / כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

הרשמו לניוזלטר