שדה דוב- אז איך הכל התחיל?

 

ב1934 הקים פנחס רוטנברג, מייסדה של חברת החשמל את חברת התעופה "נתיבי אוויר ארץ ישראל" ובשלהי 1937, בתקופת המאורעות והסכנות בדרכים, נולד הרעיון להקים שדה תעופה סמוך לתחנת הכוח רידינג בתל אביב.

באוקטובר 1938 נחנך בתל אביב שדה התעופה החדש אשר הוקם על ידי חברת נתיבי אוויר בבעלותו של פנחס רוטנברג, מייסדה של חברת החשמל ומסלולו השתרע לאורך 400 מטרים ורוחבו היה כ 40 מטרים ולצידו הוקם אף מוסך לטיפול במטוסים שעדיין שריר וקיים במתחם רידינג. חברת נתיבי ישראל רכשה מספר מטוסים וקיימה טיסות תיירות בתוך הארץ וסריקה של קווי הולכת החשמל בין רידינג לנהריים כדי לגלות מהאוויר חבלות בקו. ב 1940 כחלק מהמאמץ המלחמתי של בריטניה נגד הנאצים הוחרמו המטוסים ושימשו כמטוסי קישור ותובלה עד שהחברה פורקה ב 1944.

פרסום

על ה"מוסך המכני" של מטוסי החברה: מבנה ייחודי, רוחבו 27 מטרים ואורכו 30 מטרים, בנוי מקורות בטון מזויין ללא קורות תומכים באמצעו. ביום הכרזת המדינה תקפו המצרים את שדה התעופה, הפצצה שפגעה בקיר המבנה הותירה את סימני הפגיעה עד היום על קיר המבנה.

אורן הלמן, סמנכ"ל השיווק והרגולציה של חברת החשמל: "פנחס רוטנברג, מאבי הציונות וממקימי ארץ ישראל, לא רק חתום על הקמת חברת החשמל והארת הארץ כולה אלא גם על תשתית התעופה האזרחית והקמת שדה דב".

 

פרסום

קישור לסרטון:  https://drive.google.com/file/d/1WqXtl6zDLILheKXK6tm-73Ac_rLMXcZf/view?usp=drivesdk

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל חשמלנט. חשמלנט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום החשמל והתאורה .בחשמלנט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום החשמל והתאורה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כתבות נוספות

חיוניות המערכות לאגירת אנרגיה: מגוון טכנולוגיות ושימושים בעת משברים אנרגטיי...

4 בפברואר 2024

אלונקה חשמלית
חולון נעזרת ברחפנים להיערכות ביטחונית מוגברת
חידה- זיהוי פאזה ואפס
האם מתח נמוך מאוד מסוכן ?
מחשבון חשמל - חברת החשמל
חיוניות המערכות לאגירת אנרגיה: מגוון טכנולוגיות ושימושים בעת משברים אנרגטיי...

4 בפברואר 2024

אלונקה חשמלית
חולון נעזרת ברחפנים להיערכות ביטחונית מוגברת
חידה- זיהוי פאזה ואפס
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום