תנו כבוד לחשמלאים !!!

הוויכוח הנצחי בן בעלי תאוריות לאנשים מעשיים

בהתבוננות בדיונים בפורומים שונים בנושאי חשמל באתרים שונים, ניתן לראות בערך  את אותם הדברים. שאלות שנשאלות על ידי  אנשים שהם לא מומחים למומחים, ואז  מגיע המצב שהמומחים עצמם מתווכחים בינם לבין עצמם.

האמת נולדת במחלוקת. יש לציין כי פגישות מומחים ומקצוענים אלה בפורומים או באתרים מתקיימים מחוסר מידע בארגונים שיש להם מידע כזה. בנוסף, המידע המסופק על ידי ארגונים אלה אינו תמיד זמין מובן ומלא. לכן נוצרים פורומים שבהם מומחים  רק פותרים את הסוגיות המעשיות שלהם. ידוע שחלק מהמסמכים, תקנים וכו ' ה מתפרסמים לא ממש מדוייקים,  ולפעמים גם יוצאים באיחור, ובמקרה של.חשמלאי או מהנדס שזקוק לתשובה עכשיו וכאן. הוא לא יחכה למסמך הבא שייצא. וזו דילמה נצחית

פרסום

דרושים תאורטיקנים, וגם אנשי עובדי הכפיים. הראשונים מקדמים את מדע ואת הידע. ועובדי הכפיים  בוחנים את המדע הזה בפועל. וכאמור, לעיתים יש לעובדי כפיים תיאוריה משלהם, המאומתת לא פעם על ידי תרגול וניסיון.

לכן, נכבד זה את זה. לחשמלאי כדאי לכבד את  האיש התאורטי – הוא תאורטי מקדם את הענף שלו. וכדאי לתאורטיקן לכבד את איש עובד הכפיים ,  ואפילו רק משום שכהוא יוצר את המסמכים שלו הוא יושב ליד מחשב ואת החשמל למחשב מספק החשמלאי. בהצלחה לתאורטיקנים וחשמלאים!

על מקצוע חשמלאי

במאמר זה ברצוני לפרט מעט על מושגים כמו חשמלאי, כמו כן על היחס למומחה בחשמל.

נתחיל ויקיפדיה:

חשמלאי הוא אדם שמקצועו הוא חשמלאות – חיווט חשמלי של בניינים, מכונות וציוד נייח. חשמלאי עוסק בהתקנת ציוד חשמלי חדש או בתחזוקת תשתית קיימת. קיימות תחומי התמחות בחשמלאות העוסקים בתחומים ספציפיים, כגון חשמלאות רכב או חיווט תעופתי. למקצוע החשמלאי נדרשת הכשרה

לדעתי חשמלאי, הוא אדם שמתקין או מתחזק מתקן חשמלי או חלקים ממנו.; מדובר באדם העוסק בהתקנת רשתות חשמל וציוד חשמלי ולעתים דואג לתיקונם או תחזוקתם.

לכל בעל מקצוע יכולה להיות התמחות אחת או יותר. מישהו מחליף את השקעים בדירות, מישהו בצוות המבצעי עובד בתחנות כוח וכו '. בנוסף, חשמלאי בארצנו עובד כשכיר או עצמאי.

כמו כן שיש המון מצבים אחרים.

אני רואה נטייה רעה לפשט יחסים עם חשמל וחשמלאים ממקצוענים בפרט

מומחה בהתקנות חשמל וציוד חשמלי (וזה אמור להיות חשמלאי מודרני), ראשית, הוא לומד את מקצועו במוסד מקצועי

פרסום

שנית, הידע של החשמלאים מגיע עם השנים והניסיון כמו בכל מקצוע אחר.  רק שאם יכול לטעות ולתקן במקצוע אחר,  לא יכול לטעות במקצוע זה! במיוחד כשמדובר בחייהם של אנשים אחרים.

ושלישית, בעידן המודרני של הארץ, בעידן של "שיפוצים באיכות אירופאית", קוטג'ים, קניונים ומרכזי קניות, מקצוע חשמלאי הוא תערובת של מהנדס, מעצב, מתכנן, ורק אז מתקין החשמלאי עצמו. לבעל מקצוע זה יש כל כך הרבה פתרונות אופייניים ולא טיפוסיים בראשו שהוא לפעמים מייצג "אנציקלופדיה מהלכת על חשמל"

לכן המקצוע של חשמלאי הוא אחד מסוגו. פישוט היחס אליו מוביל לבעיות והפסדים מהותיים. כל אחד צריך לעשות את הדבר שלו. לכן יש צורך תמיד לפנות למומחים בתחומם.

MASTAQ

 

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל חשמלנט. חשמלנט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום החשמל והתאורה .בחשמלנט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום החשמל והתאורה

תגובה אחת

  1. אני אמור להבחן לרישיון חשמלאי הנדסאי והיה לכם באתר שאלות אמריקאיות לתרגול , יש מצב להחסיר את זה תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כתבות נוספות

ממסר פחת אחד או כמה? הבחירה הנכונה של ממסר פחת. כיצד לבחור ממסר פחת

3 ביוני 2024

400 וולט- קצר דו פאזי

3 ביוני 2024

כנס הארקות

29 במאי 2024

שסתום השוואת לחץ בתאורה

29 במאי 2024

הפחתת התנגדות חשמלית של אלקטרודת הארקה באמצעות גרפיט והידרו ג'ל לייצוב הפרמ...

18 במאי 2024

הזרקת אבקה מוליכה במקום האלקטרודה הארקה.

18 במאי 2024

ממסר פחת אחד או כמה? הבחירה הנכונה של ממסר פחת. כיצד לבחור ממסר פחת

3 ביוני 2024

400 וולט- קצר דו פאזי

3 ביוני 2024

כנס הארקות

29 במאי 2024

שסתום השוואת לחץ בתאורה

29 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום