תפנו את הגגות: אשכול רשויות יקים מתקנים סולארים במבני הרשויות המקומיות

במסגרת המכרז יותקנו פנלים סולאריים על כ- 40 גגות במתקני הרשויות המקומיות בעלות כוללת המוערכת בכ – 30 מיליון שקלים. עו"ד מויאל: "הרווח השנתי, הצפוי מהקמת הגגות הסולאריים, עומד על למעלה ממיליון שקלים, כ- 150 אלף שקלים בממוצע לכל רשות".

 

אשכול רשויות הגליל מערבי, יצא במכרז חסר היקף בשלטון המקומי להקמת מתקנים פוטו-וולטאים. במסגרת המכרז יותקנו פנלים סולאריים על כ- 40 גגות במתקני הרשויות המקומיות השייכות לאשכול, בעלות כוללת המוערכת בכ – 30 מיליון שקלים.

פרסום

 

מנכ"ל אשכול רשויות גליל מערבי, עו"ד אריק מויאל הודיע על פתיחת המכרז, שיביא למהפכה סולארית בצפון, בכנס שקיים היום האשכול במעלות- תרשיחא במעמד שר התעשייה המסחר והתעסוקה חבר הכנסת שלום שמחון, שר במשרד ראש הממשלה יוסי פלד, שר האוצר לשעבר חבר הכנסת רוני בראון, חבר הכנסת יוחנן פלסנר, נשיא מוסדות מגדל -אור וחתן פרס ישראל הרב יצחק דויד גרוסמן, יו"ר השלטון המקומי וראש עיריית מעלות תרשיחא שלמה בוחבוט ואחרים. במסגרת מכרז הענק יוקמו  כ-40  מערכות סולאריות על גגות מתקנים ברשויות המקומיות שבתחומי האשכול. עלות הפרויקט: 750 אלף שקלים למתקן ובסה"כ כ- 30 מיליון ₪.

 

עו"ד מויאל, מסר כי באשכול  בצעו מיפוי של כל הגגות המיועדים להתקנת המערכות ובוצע אפיון ראשוני, לכל מבנה חד קומתי, בניין משרדים או מבנה תעשייתי אחר, שבו ניתן יהיה להתקין מערך של קולטים סולאריים. על גגות המבנים שנמצאו מתאימים תותקן מערכת סולארית לייצור חשמל. בנוסף יחובר למערכת מסך פלאזמה ושעון ייצור שימדוד ויציג ביחידות של וולטים את מתח החשמל שיימכר לחברת החשמל ובאופן סימולטאני יציג את הרווח שנוצר מכך.

 

באשכול מעריכים כי הפרויקט יניב הכנסה שנתית נוספת בהיקף מאות אלפי שקלים לרשויות המקומיות. עו"ד מויאל: "הרווח השנתי, הצפוי מהקמת הגגות הסולאריים, עומד על למעלה ממיליון שקלים, כ- 150 אלף שקלים בממוצע לכל רשות".

פרסום

 

מעבר להיבט הכלכלי מייחסים באשכול גליל מערבי לפרויקט גם תפקיד חינוכי –  תלמידי בתי הספר והגנים באזור יערכו סיורים במתקנים וילמדו על חשיבות השמירה על הסביבה. עו"ד מויאל: "היתרון של האשכול  ביכולתו לפעול למען מספר רשויות במקום התמודדות פרטנית של כל אחת מהן שעלולות לגרור קשיים בירוקרטיים והוצאות כספיות נכבדות. בשיחותי עם ראשי הרשויות עלה מכנה משותף בנושא איכות הסביבה. מהלך מרוכז להקמת הגגות הסולאריים, מאפשר לנו להוציא אל הפועל את החזון ה"ירוק" שלנו, במהלך משותף".

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל חשמלנט. חשמלנט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום החשמל והתאורה .בחשמלנט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום החשמל והתאורה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כתבות נוספות

חה"כ ישראל כ"ץ "נאפשר הזרמת אלפי מגה-וואט לרשת החשמל"
או.פי.סי אנרגיה רוכשת את תחנת הכוח גת תמורת כ-535 מיליון שקל
לא חייבים לוותר על שטחים פתוחים בשביל לייצר חשמל מהשמש
סולאיר אנרגיות מתחדשות מחברת את הפרויקט הראשון שלה בחבל סרגוסה בספרד
כיצד תינצל ישראל ממשבר האנרגיה העולמי הבא?
 אספקת אנרגיה מתחדשת במדדי איכות חיים, קיימות וחוסן לאומי, דוח הלמ"ס 2020
חה"כ ישראל כ"ץ "נאפשר הזרמת אלפי מגה-וואט לרשת החשמל"
או.פי.סי אנרגיה רוכשת את תחנת הכוח גת תמורת כ-535 מיליון שקל
לא חייבים לוותר על שטחים פתוחים בשביל לייצר חשמל מהשמש
סולאיר אנרגיות מתחדשות מחברת את הפרויקט הראשון שלה בחבל סרגוסה בספרד
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום