חברת לוחות החשמל המתח הנמוך אלקטרו – מתג קצנשטיין – ריאיון בלעדי ראשון

"בהינתן משבר האנרגיה העולמי – חברות ישראליות מבינות שהחשמל החכם הוא המפתח לשמירה על פעילות עסקית רציפה": ריאיון בלעדי ראשון עם שותפי חברת לוחות החשמל המתח הנמוך אלקטרו – מתג קצנשטיין

 

על רקע משבר האנרגיה העולמי וריבוי הדיווחים באירופה על חששות להפסקות חשמל נרחבות במהלך עונת החורף הקרובה, חשמל זמין ואיכותי הופך למצרך חיוני היום יותר מתמיד גם בקרב מדינות מערביות והמושג 'בטחון אנרגתי' הופך לנושא מרכזי בשיח הציבורי העולמי. גם בישראל השיח תופס תאוצה. השיא החסר תקדים של התחלות בנייה במדינה, כאשר במקביל ממשיכים להיבנות פרויקטי תעשיות כמו חוות שרתים ומפעלי שבבים של ענקיות הטכנולוגיה, בשילוב עם פיתוח מואץ של תשתיות כמו המעבר לחשמל ברכבת ישראל, הרכבת הקלה והמטרו, נשאלת השאלה האם תשתיות האנרגיה של ישראל יוכלו לספק חשמל לכולם.

פרסום

בריאיון בלעדי וראשון לחשמלנט, שותפי חברת אלקטרו מתג קצנשטיין הממוקמת בחיפה, אחת מחברות לוחות החשמל למתח נמוך הגדולות בישראל, מסבירים כיצד יזמים החלו להבין שמערכות בקרת חשמל חכמות הפכו לשם המשחק ומדוע תפקידם הולך להמשיך לגדול בעתיד הנראה לעין.
"ברור שהמעבר לאנרגיות מתחדשות הוא נכון וחשוב, אבל במציאות של היום אנחנו רואים שאפילו מדינות מערביות שמתקדמות משמעותית יותר מישראל בכל מה שקשור לאנרגיות מתחדשות נמצאות בפלונטר מאוד מורכב מבחינה אנרגתית", מסביר ולדימיר צירקין, סמנכ"ל תפעול ושותף באלקטרו-מתג קצנשטיין.

לגבי עתיד שוק האנרגיה בישראל הם סבורים ששדות הסולאריים הוא פתרון אנרגתי שהשימוש בו במהלך העשור האחרון הולך וגובר אך מדינת ישראל טרם השכילה לנצל את כל הפוטנציאל הגלום בו "רוב ימות השנה יש לנו שמש ובמדינה עדיין יש שטחים רבים שאינם מאוכלסים שיכולים להתאים לבניית שדות סולאריים, בהחלט יש להם את היכולת להקל על העומס האנרגתי", מסביר ולדימיר.

אלקטרו מתג קצנשטיין מעסיקה כ-130 עובדים, מעורבת במנעד רחב של פרויקטים גדולים ביניהם: דאטה סנטרים, מנהרת חיפה, תחנות המטרו בגוש דן, מפעלי שופכין ופרויקטי מגורים ומסחריים בהם הם מקימים עבור היזמים תשתיות חשמל במתח נמוך.
אלקטרו מתג קצנשטיין מקימה את התשתית האנרגתית ביחד עם יכולת הזנה בפרויקטים עליה הם עובדים. "ההתחממות הגלובלית משמעותה שמערכות מיזוג האוויר במדינת ישראל לא רק ימשיכו להיות הצרכן הכי גדול מבחינה אנרגתית, אלא החלק שלהם בעומס האנרגתי רק ילך ויגדל", מסביר איגור מייקלר, שותף וסמנכ"ל מסחרי בחברה.

ולדימיר ואיגור מסבירים שתוכנה לבקרה ושליטה חכמים במערכות חשמל אינם מוצרי מדף שפשוט מתקינים בפרויקט עליהם הם עובדים, הם מצריכים תכנות פרטני שמותאם לצרכים האנרגתיים של כל פרויקט. כמו כן הם מסבירים שהתכנות מבוצע באופן הדוק עם חברת איטון ישראל, אשר להם איתם קשר עסקי ארוך שנים במסגרתו איטון מספקת לאלקטרו מתג קצנשטיין ציוד ולוחות חשמל למתח נמוך אשר מותקנים בפרויקטים שונים ברחבי הארץ אותם אלקטרו מתג קצנשטיין מבצעת.

"הSmart מקנה ליזם שני יתרונות מרכזיים" מסביר איגור, "הראשון כמובן במקרה של תחזוקה ותקלות, והשנייה היא מבחינה תכנונית כך שהיא מאפשרת לאדריכלים למקסם בצורה המקסימלית ביותר את שטח הפרויקט. השאיפה שלנו תמיד לבנות את לוחות החשמל כמה שיותר קטנים כדי להשאיר לאדריכלים כמה שיותר מקום, מערכת חשמל חכמה מסייעת רבות בעניין הזה".

"לדוגמה בפרויקט שעשינו לגוגל בדאטה סנטר שלהם בבני ציון. דאטה סנטר ידוע כמבנה שצורך המון אנרגיה.

פרסום

הדאטה סנטר של גוגל בבני ציון יצרוך כ-400 ו-690 וולט בזרמים שיגיעו ל5000 אמפר", מסביר ולדימיר, "המערכת מאפשרת בקרה בזמן אמת עד לרמת המתח והזרם בארון שרתים בודד אחד, במקרה של תקלה אפשר לנתק את ארון שרתים אחד ולאפשר לשאר הארונות הסמוכים להמשיך לפעול ללא הפרעה".

דוגמה נוספת שאיגור מציין הוא פרויקט מגדל הספירלה שמבוצעת ביוזמתה של קבוצת עזריאלי ומבוצעת על ידי חברת הבניה סולל בונה. מגדל הספירלה צפוי להיות המגדל הגבוה ביותר של ישראל ובין המבנים הגבוהים ביותר במזרח התיכון שיכלול כ-100 קומות. "פרויקט בסדר גודל כזה מחייב מערכת בקרת חשמל חכמה, מדובר בפרויקט שמספר האנשים שיהיו בתוכו בכל רגע נתון הוא אדיר. בפרויקט הזה צרכן האנרגיה העיקרי הם מערכות מיזוג אוויר ותאורה", מסביר איגור.

"המעבר מפחם לגז ולאנרגיות מתחדשות הוא חשוב וקריטי, הן לסביבה והן לביטחונה האנרגתי של ישראל.

אבל בהינתן מצבה הנוכחי בה ישראל נמצאת, טכנולוגיות חכמות לבקרת חשמל חכמות הן פתרון שלא רק חוסך ליזמים בעלויות חשמל ואשר מייעלות תחזוקה, אלא הן מפחיתות בצורה משמעותית העומס האנרגתי על הגריד", מסכם ולדימיר.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל חשמלנט. חשמלנט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום החשמל והתאורה .בחשמלנט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום החשמל והתאורה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כתבות נוספות

תשתיות חשמל מתקדמות: המפתח לתמיכה בבינה מלאכותית במרכזי מחשב

19 במאי 2024

יישום בינה מלאכותית (AI) בחוות שרתים עם Vertiv ואלכסנדר שניידר

3 באפריל 2024

מונה חכם - מה כל כך חכם במונה החכם ?

10 במרץ 2024

מהפכת החשמל הביתי הירוק יוצאת לדרך:

7 במרץ 2024

הכנות לחירום: ישראל מתמודדת עם תרחיש מלחמה בחזית הצפונית

21 בפברואר 2024

איגוד ערים לסביבה שרון כרמל הגיש השגות לחידוש היתר הפליטה של תחנת הכוח "אור...

10 בדצמבר 2023

תשתיות חשמל מתקדמות: המפתח לתמיכה בבינה מלאכותית במרכזי מחשב

19 במאי 2024

יישום בינה מלאכותית (AI) בחוות שרתים עם Vertiv ואלכסנדר שניידר

3 באפריל 2024

מונה חכם - מה כל כך חכם במונה החכם ?

10 במרץ 2024

מהפכת החשמל הביתי הירוק יוצאת לדרך:

7 במרץ 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום