כיצד מתקינים נכון גנרטור.

מהי התקנה נכונה של גנרטור?

 

רבים מכניסים גנרטור לסככה או לחדר,בלי לדעת כמה כללים בסיסיים להתקנת הגנרטור,במאמר זה נסקור את הדרכים הנכונות למיקום הגנרטור בסככה או בחדר.

פרסום

 

ראשית , עלינו לבחור מקום שמתאים למידות הגנרטור ומוסיף עוד מטר אחד לפחות מכל צד למעט צד הרדיאטור שאותו אנו מעדיפים להצמיד לקיר.החוק קובע שעל הגנרטור להיות במרחק ביטחון של מטר אחד מכל צד וזאת כדי שאם נגיע לטפל בגנרטור או שניגע בו ונתחשמל או נכווה יהיה לנו מרחק מספיק בשביל לזוז אחורה או לעבוד בלי להיפגע.

 

את הגנרטור אנו נתקין בכיוון הרוח,זרימת הרוח צריכה להיות מכיוון המחולל לכיוון הרדיאטור כדי שהאוויר החם שפולט הרדיאטור לא ייתקל בהתנגדות הרוח "ויחזור" לגנרטור ויחמם אותו, כמובן שגם את צינור המפלט "האגזוז" נתקין באותו כיוון, אבל על כך בהמשך.

 

פתחי איוורור,כלל אצבע אומר שפתח כניסת האויר צריך להיות גדול פי 1.5 מגודל הרדיאטור,רצוי שהפתח יהיה מול המחולל ולא בצד , ובכל מקרה הוא צריך להיות לפני הגנרטור וזאת כדי לאפשר לאויר הקר "לשטוף" את הגנרטור והמנוע וליצור קירור גם על המחולל.

 

פתח היציאה, כפי שאמרנו רצוי שהרדיאטור יהיה צמוד ככל הניתן לפתח יציאת האויר ואם נשמר מרחק מסויים רצוי להתקין כונס אויר שיוביל את האויר החם אל הפתח. את פתח היציאה אין לחסום בגופים שונים לפחות למרחק של 1.5, כדי שהאויר לא ייתקל בהם ויחזור בחזרה אל הרדיאטור.

 

אם, ישנן קוליסות השתקה בכניסה וביציאה של האויר הרי שצריך להגדיל את הפתחים כך שבכל מקרה ייווצר שטח מתאים לכניסה ויציאת אויר מתאימות.

 

האגזוז, רצוי שייצא מעל הרדיאטור לאותו כיוון,יש להתחשב בכך שהרוח או משיכת האויר של המאוורר לא תמשוך את הגזים הנפלטים חזרה אל החדר,דבר שיגרום להתחממות החדר,סתימת פילטר האויר וכמובן מי שנמצא בחדר ינשום את הגזים הרעילים הנפלטים מהמנוע.

 

כאשר הגנרטור עובד הוא רועד ולכן, יש להתקינו על בולמי זעזועים כגון, גומיות,קפיצים,שטיחי גומי וכו', בהתאם למשקל הגנרטור. אין לרתך לגנרטור שום תעלת כבלים או כל ציוד אחר, מאחר והרעידות עלולות לשבור את הריתוך והציוד שריתכתם ייפול.

 

בד"כ מיכל הדלק מגיע בבסיס הגנרטור,במידה ולא או שצריך מיכל גדול יותר, יש לשים לב להוראות בדבר התקנת מיכל דלק בחדר לדוגמא:קטן מ-2000 ליטר,המיכל צריך להיות בעל דופן כפולה ויציאת הדלק צריכה להיות קצת יותר גבוהה מהתחתית של המיכל. ברוב הגנרטורים אין בעיה בגובה המיכל,אולם יש גנרטורים מסויימים שאם המיכל מותקן מעל גובה המנוע, עלולות להופיע נזילות באינג'קטורים.

 

יש לשים לב לחתך הצינורות שמובילות סולר אל הגנרטור וממנו,שלא יהיו קטנים מדי ולא תהיה אספקת סולר מספקת בזמן עבודה בעומס. כמובן, שאם מחברים מס. גנרטורים לאותו מיכל יש להגדיל את הצנרת בהתאם.

 

פרסום

את הכבלים המחברים את הגנרטור יש לחשב עפ"י הזרם המירבי של הגנרטור(שאותו מחשבים עפ"י כלל אצבע שכבר דיברנו 1.445XKVA) ולהתחשב במרחק שבו מותקן הגנרטור מלוח המחליפים.

 

מערכת ההחלפה יכולה להיות ידנית או אוטומטית אבל על כך במאמר נפרד.

 

אם אתם צריכים עצה נוספת או הדרכה,נתקלתם בבעיות בגנרטור,אשמח לעזור.

 

פנו אלי בטלפון 0547703835

 

קובי הימן

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל חשמלנט. חשמלנט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום החשמל והתאורה .בחשמלנט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום החשמל והתאורה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כתבות נוספות

מונה חכם - מה כל כך חכם במונה החכם ?

10 במרץ 2024

חופת השתקה בגנרטור

10 במרץ 2024

מערכות סינכרון גנרטורים ומערכות סולאריות

9 במרץ 2024

הבהלה לגנרטור ותרחיש העלטה כל מה שאתם צריכים לדעת מההיבט המקצועי והבטיחותי

7 במרץ 2024

הכנות לחירום: ישראל מתמודדת עם תרחיש מלחמה בחזית הצפונית

21 בפברואר 2024

כנס מקצועי בנושא גנרטורים והזנות חירום בבתים

19 בדצמבר 2023

מונה חכם - מה כל כך חכם במונה החכם ?

10 במרץ 2024

חופת השתקה בגנרטור

10 במרץ 2024

מערכות סינכרון גנרטורים ומערכות סולאריות

9 במרץ 2024

הבהלה לגנרטור ותרחיש העלטה כל מה שאתם צריכים לדעת מההיבט המקצועי והבטיחותי

7 במרץ 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום