אור ראשון בעיר החדשה חריש

לקראת חנוכה: חברת החשמל חיברה את מרכזית המאור הראשונה לרחובות המרכזיים בעיר החדשה חריש

העבודות לקראת חיבורי החשמל לבתי המשתכנים הראשונים בעיר החדשה חריש נמצאות בעיצומן

 

פרסום

לקראת החנוכה, חג האור, חברת החשמל חיברה את מרכזית המאור הראשונה בעיר חריש.

בתוך כך, נמשכות עבודות מואצות לקידום תשתית החשמל בעיר לקראת חיבורי החשמל הראשונים לבתי המשתכנים החדשים, שיבוצעו בהתאם לאישורי האכלוס שצפויים להגיע בחודשים הקרובים.

אלוף במיל. יפתח רון-טל, יו"ר דירקטוריון חברת החשמל: "חברת החשמל גאה להיות שותפה בבניית חריש, העיר החדשה בישראל, ובמיוחד בחנוכה, אנו גאים להגיע ולהאיר את העיר. כחברה לאומית מובילה, אשר היתה שותפה בהקמת מדינת ישראל ופיתוחה המואץ, אנו למודי ניסיון, יכולות טכנולוגיות ומקצועיות מוכחות. נקדם את בניית העיר כעיר חכמה גם באמצעות התשתית האופטית העומדת לרשותנו ואת תחום ההתייעלות האנרגטית בעיר ובקרב תושביה. חברת החשמל רואה עצמה כשותפה עם מחויבות ורצינות לשילוב כוחות להקמת עיר חדשה במדינה".

הרצל פרידמן, מנהל מחוז הצפון בחברת החשמל: אני מברך על ההתקדמות של עבודות תשתית החשמל בעיר. נמשיך להעמיד את כל המשאבים הדרושים ולשלב כוחות כשותפים להקמת עיר חדשה בצפון. היום, לקראת חג האור, הארנו את רחובות העיר ובקרוב, בתאום ובשיתוף כל הגורמים, נאיר את הבית הראשון בעיר החדשה".

 

יצחק קשת, ראש מועצת חריש: "אנו ממשיכים לעבוד במלוא המרץ על מנת לקבל את 400 המשפחות הראשונות שצפויות להגיע לחריש בקרוב. שיתוף הפעולה הפורה עם חברת החשמל ושאר הגורמים מסייעים בידינו לקדם משמעותית את בניית התשתיות עבור התושבים הרבים הצפויים להגיע לעיר החדשה וזה אך סמלי שבחג חנוכה, הידוע גם כחג האורים, נאיר את הרחובות והבתים החדשים בחריש.  חריש תהיה בעשור הקרוב עיר הזוגות הצעירים של ישראל והיא מתוכננת ונבנית כעיר מתקדמת המציעה רמת חינוך גבוהה, שילוב טכנולוגיות מתקדמות שיהפכו אותה לעיר החכמה הראשונה בישראל וכל זאת לצד איכות חיים וקרבה לטבע."

פרסום

רקע על עבודות תשתית החשמל בעיר:

עבודות החשמל בעיר בעיצומן לקראת אכלוס מתוכנן של 800 יחידות דיור, תוך מאמץ מיוחד לאפשר למשתכנים החדשים לאכלס את הדירות כבר בקרוב. העבודות לפריסה של מערכת החשמל הפנימית ביישוב בעיצומן, בסדרי גודל של 35 תחנות טרנספורמציה פנימיות (תחט"פים), 34 ק"מ מתח נמוך, 24 ק"מ חיבור לבתים (חל"ב) ו19 ק"מ מתח גבוה.  בנוסף, כבר במהלך תכנון הפרויקט שולבו תשתיות של סיבים אופטיים שבימים אלה נמצאים בבצוע, כך שחריש תהיה העיר הראשונה שכולה תהיה מרושתת בתשתית של סיבים אופטיים עד הבית. החברה משתלבת בימים אלה גם בתהליך הקמת העיר בשכונה הצפונית ובשכונת הפרסה ומדובר על 6,000 יחידות דיור לאכלוס בשלב ראשון עד שנת 2017 ומתכוננת להקמת תחנת משנה (תחמ"ש) "חריש" וקו מתח עליון שיגיע מתחמ"ש עירון.

אכלוס 400 המשפחות הראשונות שיגיעו לחריש צפוי להתחיל בראשית 2016, כאשר מדי שנה צפויות להיקלט כ-2000 משפחות חדשות.  עד כה נמכרו בחריש כ-4500 דירות ( כ-20 אלף תושבים). עפ"י נתוני המועצה המקומית חריש 78% מהתושבים שרכשו דירה למגורים בחריש הם גילאי 25-44, 81% הם זוגות נשואים עם ילדים. מחצית מהתושבים שצפויים להגיע לחריש מתגוררים כיום בתל אביב והמרכז, 20% מירושלים והסביבה, 8% מאזור חיפה ו- 7% מאזור חריש. חריש צפויה לאכלס בתוך עשור כמאה אלף תושבים

צילום: מירי רחמים

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל חשמלנט. חשמלנט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום החשמל והתאורה .בחשמלנט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום החשמל והתאורה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כתבות נוספות

מאיר שפיגלר, מנכל חברת החשמל: בישיבת מרכז השלטון המקומי עם ראשי רשויות מכלל...

16 ביוני 2024

מנכ"ל מפעל כבלי החשמל סינרגי בשדרות, עידן בן ארי, שב וביקש להחריג את כבלי ה...

16 ביוני 2024

שרפות הצפון גרמו לנזקים מורכבים ברשת החשמל

5 ביוני 2024

הסכם פורץ דרך בין שתי חברות התשתית הגדולות במדינה

5 ביוני 2024

תחנת הכח אשכול של חברת החשמל הועברה לידיה של קבוצת דליה:

4 ביוני 2024

אותרו גניבות חשמל בשווי מוערך של מיליוני שקלים

3 ביוני 2024

מאיר שפיגלר, מנכל חברת החשמל: בישיבת מרכז השלטון המקומי עם ראשי רשויות מכלל...

16 ביוני 2024

מנכ"ל מפעל כבלי החשמל סינרגי בשדרות, עידן בן ארי, שב וביקש להחריג את כבלי ה...

16 ביוני 2024

שרפות הצפון גרמו לנזקים מורכבים ברשת החשמל

5 ביוני 2024

הסכם פורץ דרך בין שתי חברות התשתית הגדולות במדינה

5 ביוני 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום