בסימן התחדשות משק האנרגיה בישראל:

חברת החשמל ו – INFRALAB, מעבדת החדשנות של Enel ושיכון ובינוי, חתמו על הסכם אסטרטגי בתחום החדשנות לאיתור ושיתוף פעולה עם סטרטאפים בתחומי האנרגיה ותשתיות החשמל

הנהלת חברת החשמל, השחקנית הראשית בתחום האנרגיה בישראל, חתמה הבוקר (ב') על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי עם INFRALAB, מעבדת החדשנות של Enel חברת תשתיות החשמל והאנרגיה המתחדשת הגדולה בעולם, ושיכון ובינוי, חברת תשתיות האנרגיה והנדל"ן המובילה בישראל.

חברת החשמל צלחה כמה אתגרים משמעותיים בשנים האחרונות, כאשר בשנת 2020 יינתן דגש ייחודי לתחום החדשנות, בין היתר באמצעות שיתוף הפעולה עם INFRALAB, שיאיץ את האיתור וההטמעה של טכנולוגיות חדשניות בפעילותה המגוונת של חברת החשמל.

פרסום

ההסכם ישלב בין הניסיון שצברה INFRALAB בהשקעה בחברות סטארט-אפ ובהטמעה של טכנולוגיות פורצות דרך בתחומי האנרגיה והתשתיות ובין הנכונות של חברת החשמל לאמץ פתרונות חדשניים שישפיעו באופן דרמטי על הפעילות העסקית של החברה.

יתרה מזאת, החיבור בין החברות המובילות בתחומן בזירה הגלובאלית והמקומית, הגישה לציוד ולמערכות המידע, וכן הידע המקצועי- יגבירו באופן משמעותי את הפוטנציאל להתפתחות של סטארט-אפים ישראלים ולסיכויי ההצלחה שלהם להשתלב במהפכה שמאפיינת את סקטור האנרגיה והתשתיות בשנים האחרונות.

משבר הקורונה המחיש באופן חסר תקדים את התפקיד המהותי של משק האנרגיה במרקם הכלכלי והחברתי ואת הצורך בטכנולוגיות חדשניות שתסייענה בהתמודדות עם אתגרים העצומים העומדים בפניי החברות הגדולות בעולם, כמו אבטחת החוסן (Resiliency) של הרשת, שליטה, ניהול ומעקב על מתקנים מרחוק, מעבר לשימוש מאסיבי באנרגיה מתחדשת  והגנה על תשתיות קריטיות מפני התקפות אבטחת סייבר.

כשותפה טכנולוגית ואסטרטגית של חברת החשמל, INFRALAB תסייע באיתור טכנולוגיות חדשניות שיתנו מענה לאתגרים הללו וכן בזיהוי אתגרים ספציפיים נוספים, בחירת סטרטאפים (בשיתוף פעולה עם Enel Innovation HUB בתל אביב) והובלה של פרויקטים חדשניים הכוללים פיתוח, בחינה בתנאי מעבדה והדגמה של הפתרונות באתרי ובמתקני חברת החשמל.

הסטרטאפים מצדם יזכו לגישה לתשתיות אזוריות (עם חברת החשמל) ובינלאומיות עם (Enel), גישה לציוד, נתונים וחבילת חדשנות INFRALAB הכוללת ליווי עסקי וטכנולוגי.

הנושאים העיקריים בהם תתמקד הפעילות בראשיתה יכללו שימוש והטמעה של מודל  Network Digital Twin® וכן איתור טכנולוגיות חדשניות להאצת הבנייה של תשתיות חשמל ומתקני אנרגיה.

בנוסף, בהתאם למודל החדשנות הפתוחה INFRALAB וחברת החשמל ישתפו פעולה בידע, יבצעו וולידציה לטכנולוגיות חדשניות יקדמו יחד סטרטאפים אשר הינם כבר חלק מהפורטפוליו של INFRALAB, יארגנו אירועים ויקדמו את האקוסיסטם הישראלי.

האלוף (מיל') יפתח רון-טל, יו"ר דירקטוריון חברת החשמל:  "כיאה להתחדשות ולשינויים החשובים המאפיינים את משק האנרגיה ואת חברת החשמל בפרט, בשנים האחרונות – אנחנו מציינים היום עוד אבן דרך משמעותית בחתימתנו על הסכם שיתוף הפעולה עם מעבדת INFRALAB, של חברת ENEL וחברת שיכון ובינוי. בשנה החולפת, חברת החשמל שמה לעצמה כמטרה מרכזית לשקוד על פיתוח החדשנות, על פתיחתה של החברה לאקו-סיסטם הישראלי והבינלאומי כאחד וכן קיום רציף עם הציבור, היזמים המבקשים להיחשף לידע הרב הטמון בתוכה ולהתפתח במסגרתה וכן עם הגורמים המקצועיים הסובבים אותה ולסייע לה במשימה הלאומית של הצעדת המשק לגבהים חדשים"

 

עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמל: "בהסכם שנחתם הבוקר, יש ערובה גדולה להטמעת החדשנות ההכרחית עבורנו ועבור משק האנרגיה כולו. אני מברך על השותפות הבינלאומית החשובה וקורא ליזמים לחבור אלינו ולהשביח את משק האנרגיה, באמצעים טכנולוגיים פורצי דרך"

יו״ר שיכון ובינוי תמיר כהן: אמר היום כי מעבדת החדשנות שהוקמה בשיתוף עם ENEL, שהיא אחת מחברות האנרגיה המובילות בעולם, תסייע לקדם שורה ארוכה של פיתוחים טכנולוגיים פורצי דרך. כהן הוסיף כי מדובר בהסכם אשר יאפשר ל – INFRALAB  להמשיך ולקדם חברות סטארט-אפ ישראליות בתחום האנרגיה והתשתיות, ובכך להמשיך ולתרום לכלכלה הישראלית בארץ ובחו״ל.

פרסום

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל חשמלנט. חשמלנט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום החשמל והתאורה .בחשמלנט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום החשמל והתאורה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כתבות נוספות

בניה מתועשת מודולרית ? אולי זה הפתרון של ענף הבניה ?

22 ביולי 2024

חברת החשמל מסכמת בהצלחה תרגיל חירום ארצי

18 ביולי 2024

תרגיל ענק במסגרת ההיערכות למלחמה אפשרית בצפון

18 ביולי 2024

ב-25.7, תצא לדרך רפורמת החשמל, הרפורמה הגדולה ביותר במשק הישראלי מאז רפורמת...

18 ביולי 2024

רפורמת הייבוא "מה שטוב לאירופה טוב לישראל" תצא לדרך ב-1 בינואר 2025

18 ביולי 2024

חברת החשמל מבצעת בצפון  עבודות ייחודיות בעזרת מסוקים:

18 ביולי 2024

בניה מתועשת מודולרית ? אולי זה הפתרון של ענף הבניה ?

22 ביולי 2024

חברת החשמל מסכמת בהצלחה תרגיל חירום ארצי

18 ביולי 2024

תרגיל ענק במסגרת ההיערכות למלחמה אפשרית בצפון

18 ביולי 2024

ב-25.7, תצא לדרך רפורמת החשמל, הרפורמה הגדולה ביותר במשק הישראלי מאז רפורמת...

18 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום