המסלול להפחתת פליטות גזי חממה והתייעלות באנרגיה.

המסלול להפחתת פליטות גזי חממה והתייעלות באנרגיה: בתמיכת המשרד להגנת הסביבה, משרד הכלכלה ומשרד האנרגיה – מפעלי תעשייה, עסקים קטנים ובינוניים ורשויות מקומיות יזכו למענקים בסך של כ-69 מיליון שקל עבור השקעות לייעול צריכת האנרגיה שלהן והפחתת פליטת גזי חממה

 

השרה להגנת הסביבה, ח"כ גילה גמליאל: "אנו מוציאים לפועל את המקצה הרביעי בתוכנית המענקים, המיועדת לתמרץ השקעות לייעול צריכת האנרגיה והפחתת הזיהום של מפעלים, עסקים ורשויות. תוכנית זו תביא לחיסכון כספי בהיקף של מיליוני שקלים בשנה בהוצאות על דלקים וחשמל, תוך תעדוף התמיכה בעסקים קטנים ובינוניים ורשויות בדירוג חברתי-כלכלי נמוך. תוכנית זו מדגימה את הקשר ההדוק שבין סביבה, כלכלה וחברה, ואנו נמשיך לקדם מדיניות זו כפי שהתווינו בתוכנית ה'גרין דיל' לצמיחה ירוקה של המשק"

פרסום

 

שר הכלכלה והתעשייה,  עמיר פרץ: "תמיד אמרתי שבכל תקופה קשה, יש מקום להזדמנויות. פרויקט המימון הממשלתי  להפחתת פליטות גזים ומעבר לאנרגיה נקייה של חברות הוא הזדמנות. הזדמנות להפוך חברות  מזהמות לנקיות , יעילות ורווחיות יותר ולשפר את זיהום האויר בישראל ובכך לחסוך גם בחיי אדם אני רוצה להודות למשרדי האוצר, הגנת הסביבה והאנרגיה ששילבו ידיים יחד איתנו למען מטרה חשובה זו הן לחברות והן לציבור כולו"

 

שר האנרגיה ד"ר יובל שטייניץ: "בהתאם למדיניות שהתוויתי, של הפחתת זיהום האוויר ממשק האנרגיה בישראל, אנחנו שמחים להודיע היום על חבילת עידוד נוספת להתייעלות אנרגטית וחיסכון בחשמל בסקטור העסקי וברשויות המקומיות. מאז שנכנסתי לתפקידי ב-2015, זיהום האוויר מ-20 תחנות הכוח בישראל כבר הופחת בכ-60%! ההתייעלות האנרגטית, בצד החלפת הפחם והסולר בגז טבעי ובאנרגיית השמש, תסייע בהמשך המגמה של הפחתת זיהום האוויר בישראל גם בשנים הקרובות"

 

משרדי הגנת הסביבה, הכלכלה והתעשייה והאנרגיה מכריזים בימים אלו על השקת המקצה הרביעי של תכנית המענקים להתייעלות באנרגיה ולהפחתת גזי חממה אשר במסגרתו יוענקו כ-69 מיליון שקל לפרויקטים אשר יפחיתו את הוצאות האנרגיה והזיהום ממפעלים, עסקים ורשויות מקומיות.

במסגרת התוכנית יחולקו מענקים, בשיעור של עד 20% ולא יותר מ-3 מיליון שקל מעלות פרויקט, בעבור החלפת טכנולוגיות ישנות, בזבזניות ויקרות במערכות חדשות וחסכוניות בתחומים שונים, כגון: תאורת פנים וחוץ, מיזוג אוויר, משאבות חום, מערכות אוויר דחוס, מכונות בתהליכי ייצור שונים ועוד. בנוסף, תינתן תוספת מענק של עד 3 מיליון שקל לפרויקטים אשר ישלבו טכנולוגיות ישראליות חדשות בתחומי ההתייעלות באנרגיה והפחתת גזי חממה.

פרסום

מדובר בשיתוף פעולה של המשרד להגנת הסביבה, משרד האנרגיה ומשרד האוצר. המסלול תוקצב במסגרת החלטת הממשלה 542 ("הפחתת פליטות גזי חממה וייעול צריכת האנרגיה במשק") והחלטת ממשלה מספר 1403 ("תכנית לאומית ליישום היעדים להפחתת פליטות גזי חממה ולהתייעלות אנרגטית").

סך המענקים הכולל לתוכנית הארבע שנתית עומד על כ-300 מיליון שקל, אשר צפויים להביא בשנים הקרובות למינוף השקעות בסך מוערך של כ-1.5 מיליארד שקל בהתייעלות אנרגטית והפחתת פליטות גזי חממה וזיהום אוויר.

מקצה זה של מענקים, כאמור, הוא הרביעי והאחרון במספר, כאשר בשנים 2017-19 יצאו לפועל שלושה סבבים נוספים במסגרתם כבר ניתנו מענקים בסך של כ-222 מיליון שקלים ל-276 פרויקטים, שצפויים להוביל לחיסכון שנתי של כ-283 מיליון שקל בשנה שהם כ-524 מיליון קוט"ש או כ-1.23% מסך צריכת החשמל השנתית של ישראל. בנוסף אושרו 18 פרויקטים עבור התקנת טכנולוגיות ישראליות חדשניות שקבלו מענק מוגדל והבטיחו המשך היצור ופעילות של חברות צעירות.

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל חשמלנט. חשמלנט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום החשמל והתאורה .בחשמלנט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום החשמל והתאורה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כתבות נוספות

רפורמת "מה שטוב באירופה" אושרה בקריאה ראשונה במליאת הכנסת

4 באפריל 2024

חיבור החשמל התת ימי בין ישראל לקפריסין ולאירופה יוצא לדרך

3 באפריל 2024

נשיא המדינה יצחק הרצוג: הפתרון לתרחיש העלטה הוא פיתוח ביטחון אנרגטי בחירום

3 באפריל 2024

חברות אנרגיה מובילות ויזמים בתחום האגרו-וולטאי ישתתפו בוועידה הבינלאומית S...

27 במרץ 2024

איגוד ערים לסביבה שרון כרמל הגיש פנייה דחופה לדחיית הדיון בות"ל בנושא הקמת ...

14 במרץ 2024

חן גיראט, מנהל הגנת הסייבר בחברת החשמל: "אין הרבה אנשים מיומנים בנושא הסייב...

13 במרץ 2024

רפורמת "מה שטוב באירופה" אושרה בקריאה ראשונה במליאת הכנסת

4 באפריל 2024

חיבור החשמל התת ימי בין ישראל לקפריסין ולאירופה יוצא לדרך

3 באפריל 2024

נשיא המדינה יצחק הרצוג: הפתרון לתרחיש העלטה הוא פיתוח ביטחון אנרגטי בחירום

3 באפריל 2024

חברות אנרגיה מובילות ויזמים בתחום האגרו-וולטאי ישתתפו בוועידה הבינלאומית S...

27 במרץ 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום