"הפחתה של 30% בשימוש בפחם לייצור חשמל"

השרים שטייניץ ואלקין: "הפחתה של 30% בשימוש בפחם לייצור חשמל" 

מדובר בהעמקת הפחתת השימוש בפחם ביחס ל-2017 • במסגרת החלטה זו, תושבת באופן יזום אחת מיחידות 1-4 בחדרה בסתיו

שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ, החליט בשיתוף עם השר להגנת הסביבה, ח"כ זאב אלקין, כי חברת החשמל תפחית את השימוש בפחם לייצור חשמל בשיעור של 30% באופן מיידי. זאת, בהשוואה ל-2015, שנת הבסיס.

פרסום

 החלטה זו תוביל להפחתה ניכרת בזיהום אוויר מתחנות הכוח הפחמיות, וצפויה להגדיל את הביקושים לגז טבעי במשק.

 ההנחיה עד כה לשנת 2017 הייתה להפחתה של 20% ביחס לשנת הבסיס. ההחלטה הנוכחית מהווה העמקה של הדרישה הקיימת ל-30%. הנחיה זו תהיה תקפה באופן מיידי מעתה ואילך – גם לאחר הפעלת הסולקנים להפחתת הפליטות בתחנות הכוח הפחמיות, שיצמצמו באופן משמעותי את זיהום האוויר.

 לשם הפחתת פליטת מזהמים, ולאחר שנבחנו רמות הרזרבה הקיימות, הוחלט לאמץ את הצעת חברת החשמל כי ניתן להשבית באופן יזום יחידה פחמית בעונת הסתיו.

 כמו כן לאור פריסת רשת הולכת הגז הטבעי ניתן להסתמך יותר על אמינות הגז הטבעי ולצמצם שימוש בפחם בשגרה.

 צעדים אלו, אשר אושרו על ידי שר האנרגיה ועוגנו על ידי המשרד להגנת הסביבה בתנאים לתחנות הכח לפי חוק אוויר נקי, יביאו לכך שהמשק יגיע בסוף שנת 2018 למצב שבו למעלה מ-70% מייצור החשמל בישראל מתבסס על גז טבעי ואנרגיות מתחדשות. זאת, בניגוד למצב לפני שנתיים (2015), אז עמד ייצור החשמל מפחם על יותר מ-50%.

פרסום

 שר האנרגיה, דר' יובל שטייניץ: "אני גאה להוביל מדיניות, ששמה דגש על בריאות האזרחים ועל הפחתת זיהום האוויר, תוך שמירה על הביטחון האנרגטי של מדינת ישראל לטובת כלל הציבור. ההפחתה בשימוש בפחם היא הגבוהה בתולדות המדינה, ותיושם באופן מיידי במקביל לפעילות הסולקנים. הנחייה זו תאפשר שינוי משמעותי בייצור החשמל תוך הקטנת זיהום האוויר והגדלת הביקושים לגז טבעי. הודעתי כי עד שנת 2030 נפסיק את השימוש בדלק ובפחם, וזהו צעד נוסף ומשמעותי ליישום חזון זה".

 השר להגנת הסביבה, ח"כ זאב אלקין: ״אני שמח מאוד על כך שבשנה וחצי האחרונות אנחנו מצליחים לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם משרד האנרגיה למען מטרה משותפת של צמצום דרמטי בשימוש בפחם ליצירת החשמל. צמצום דרמטי זה, שנראה רק לפני כמה שנים דמיוני, מוריד משמעותית את זיהום האוויר באזורים הסמוכים לתחנות הכח ומצמצם פליטת גזי חממה – בהתאם להתחייבות מדינת ישראל בהסכם האקלים. החזון המשותף שלי ושל השר שטייניץ, של חשמל ללא פחם, נראה היום קרוב מתמיד!״

יפתח רון טל, יו"ר חברת החשמל: "החלטת השרים משתלבת היטב עם הרפורמה במשק החשמל, שמשמעותה הרחבה דרמטית בשימוש בגז לייצור חשמל. חברת החשמל מיישמת את מדיניות הדירקטוריון לאחריות תאגידית-חברתית אותה מובילה החברה בשנים האחרונות. אני שמח שההמלצה אומצה תוך שמירה על בטחון אנרגטי".

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל חשמלנט. חשמלנט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום החשמל והתאורה .בחשמלנט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום החשמל והתאורה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כתבות נוספות

בניה מתועשת מודולרית ? אולי זה הפתרון של ענף הבניה ?

22 ביולי 2024

חברת החשמל מסכמת בהצלחה תרגיל חירום ארצי

18 ביולי 2024

תרגיל ענק במסגרת ההיערכות למלחמה אפשרית בצפון

18 ביולי 2024

ב-25.7, תצא לדרך רפורמת החשמל, הרפורמה הגדולה ביותר במשק הישראלי מאז רפורמת...

18 ביולי 2024

רפורמת הייבוא "מה שטוב לאירופה טוב לישראל" תצא לדרך ב-1 בינואר 2025

18 ביולי 2024

חברת החשמל מבצעת בצפון  עבודות ייחודיות בעזרת מסוקים:

18 ביולי 2024

בניה מתועשת מודולרית ? אולי זה הפתרון של ענף הבניה ?

22 ביולי 2024

חברת החשמל מסכמת בהצלחה תרגיל חירום ארצי

18 ביולי 2024

תרגיל ענק במסגרת ההיערכות למלחמה אפשרית בצפון

18 ביולי 2024

ב-25.7, תצא לדרך רפורמת החשמל, הרפורמה הגדולה ביותר במשק הישראלי מאז רפורמת...

18 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום