השקעה של 8 מיליון ש"ח בשיקום ופיתוח אטרקציות תיירותיות ומרכזי מבקרים בחבל תקומה

מנהלת תקומה בשיתוף משרד החקלאות וביטחון המזון מודיעים על השקעה של 8 מיליון ש"ח בשיקום ופיתוח אטרקציות תיירותיות ומרכזי מבקרים בחבל, התמיכה תחזק מוקדי פרנסה בחבל, שיהוו מנוע צמיחה לשיקום האזור

 

מנכ"ל משרד החקלאות, אורן לביא: "חבל תקומה הוא 'אסם התבואה והירקות' של מדינת ישראל, המשרד רואה בחבל עוגן חשוב עבור ביטחון המזון של אזרחי המדינה והרציפות התפקודית. ההשקעה בפיתוח תיירות חקלאית וכפרית היא חסרת תקדים בהיקפה וצפויה להפך למנוע צמיחה כלכלי ופרנסה משלימה עבור החבל"

פרסום

 

מנכל משרד התיירות, דני שחר: ״משרד התיירות שמח על התמיכה בשיקום ופיתוח אטרקציות תיירותיות ומרכזי מבקרים בחבל ארץ התקומה, המקפל בתוכו את תמצית הישראליות, לצד ערכים של מורשת וחקלאות חלוצית. קיים קשר אינטגרלי וסינרגיה בין תיירות לחקלאות בתפיסת המרחב. התיירות הכפרית היא חלק מהאופי המקומי והמשרד רואה בתיירות זרז להאצת המנוע הכלכלי באזור התקומה"

 

ראש מערך החקלאות במנהלת תקומה, אסף יצחקי: "מנהלת תקומה רואה בשיקום ופיתוח החבל כמכלול הוליסטי המאגד בתוכו מגוון רחב של היבטים. חיזוק התיירות נעשה מתוך ראייה כוללת שתסייע לחבל בתחומים משיקים רבים לרבות, תעסוקה, פרנסה ומכאן להיבטים מקיפים נוספים כמו חקלאות ועוד. התיירות תסייע לביסוס חוסנו הכלכלי של החבל ותהווה חלון ראווה להצגת האזור, כאזור ציוני, שורשי ומקור גאווה לתושביו"

 

משרד החקלאות וביטחון המזון מודיע על השקעה של 8 מיליון ש״ח לטובת חיזוק מוקדי הפרנסה, במסגרת הפיתוח החקלאי, הכלכלי והתיירותי שיהוו מנוע צמיחה נוסף לשיקום האזור. ההשקעה תכלול עידוד עסקים מקומיים תומכי תיירות וחיזוק משקים חקלאיים שיבחרו לפתוח שעריהם למבקרים.

 

התיירות בחבל תקומה מהווה את אחד העוגנים המרכזיים לפיתוח הכלכלי, ההתיישבותי והחברתי של החבל. פיתוח ענף התיירות במרחב החבל, מהווה בסיס כלכלי נוסף ומשלים לענפי החקלאות, בישובים כפריים וזאת בין היתר באמצעות תעסוקה משלימה. גיוון התעסוקה במרחב הכפרי, מאפשר פעילות כלכלית נוספת גם במשק החקלאי.

 

פרסום

מנהלת תקומה ומשרד החקלאות וביטחון המזון יתמכו בהשקעות בעלות כדאיות כלכלית ובנות קיימא שתוכלנה להתקיים גם לטווח הבינוני והארוך ולתת מענה לתיירים הפוקדים את המיזמים המאפיינים את החבל וכוללים: מרכזי מבקרים ואטרקציות ובכלל זה מיזמי תיירות חקלאית, תיירות כפרית, אתרי מורשת, שבילי טיילות, אטרקציות תיירותיות ועוד.

 

פעילות זו תחזק את כלל תושבי חבל תקומה, תאפשר תעסוקה בעיר וכפר, תעשיר את החוויה התיירותית האזורית ותענה על צורך בטיול בטבע בנופים מרהיבים, בקטיף ותכלול גם חוויית אירוח נעימה, אכילה ורכישה של מזון מהאזור. לנוהל התמיכה הקליקו: כאן

 

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל חשמלנט. חשמלנט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום החשמל והתאורה .בחשמלנט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום החשמל והתאורה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כתבות נוספות

תרגיל חירום חסר תקדים של חברת החשמל יחל ביום ראשון

13 ביולי 2024

"מה שטוב לאירופה טוב לישראל": רפורמת הייבוא החדשה של ממשלת ישראל

13 ביולי 2024

השקעה של 8 מיליון ש"ח בשיקום ופיתוח אטרקציות תיירותיות ומרכזי מבקרים בחבל ת...

11 ביולי 2024

וועדת הכלכלה המשיכה הבוקר להכין לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה הממשלתית לתקן...

30 ביוני 2024

שאול גולדשטיין "אחרי 72 שעות בלי חשמל - אי אפשר יהיה לגור כאן"

21 ביוני 2024

מאיר שפיגלר, מנכל חברת החשמל: בישיבת מרכז השלטון המקומי עם ראשי רשויות מכלל...

16 ביוני 2024

תרגיל חירום חסר תקדים של חברת החשמל יחל ביום ראשון

13 ביולי 2024

"מה שטוב לאירופה טוב לישראל": רפורמת הייבוא החדשה של ממשלת ישראל

13 ביולי 2024

השקעה של 8 מיליון ש"ח בשיקום ופיתוח אטרקציות תיירותיות ומרכזי מבקרים בחבל ת...

11 ביולי 2024

וועדת הכלכלה המשיכה הבוקר להכין לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה הממשלתית לתקן...

30 ביוני 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום