ועדת חירום בעקבות משבר החשמל: אין אישורים למערכות סולריות והרשת תקועה

בישיבת הממשלה שהתקיימה בחודש מאי האחרון, שמטרתה העיקרית הייתה מציאת פתרון לבעיית אספקת החשמל לציבור כולו, התקבלה החלטה אשר קובעת כי חברת החשמל תוכל להקים פרויקט ענק של סוללת אגירה אשר תיטען בחשמל לקראת סוף השבוע, ותפרוק את החשמל בימי שישי ושבת לטובת "חשמל כשר" כחלופה לגנרטורים המזהמים אשר אזרחים רבים משתמשים בהם. זאת בטענה שסוללת האגירה היא גם פתרון לאנרגיה ירוקה. אך זוהי לא הדרך, וזהו לא הפתרון למשבר הקיים בתחום ולהשלכות החמורות שיגיעו בעקבותיו.

 

צריכת החשמל הרבה בעונת הקיץ, הנובעת מהחום הקיצוני בחודש האחרון, הורידה את רזרבת החשמל למינוס 103 מגה ואט, מה שגרר הפסקות חשמל יזומות ברחבי הארץ וכ-300 אלף בתים נותקו בשיא הפסקות החשמל וזאת כשאנחנו נמצאים רק בתחילת עונת הקיץ הנוכחית. שר האנרגייה ישראל כ"ץ מכיר היטב את הנושא ומודה בכך שמשק החשמל בארץ מצוי במצב קשה, אך לצערנו כבר שנים הנושא מלווה את ועדות הממשלה  אך הפתרונות עוד לא הגיעו לראש שולחן מקבלי ההחלטות והמצב בינתיים רק מחמיר.

פרסום

 

למדינת ישראל יש פוטנציאל עצום בקידום אנרגייה ירוקה ומתחדשת, ועדיין בעקבות החלטות ואי החלטות אשר מתקבלות בממשלה, אנחנו נשארים מאחור בחושך ולא רואים את האור לשנים הקרובות. בסקירה כללית, נכון לעכשיו, על פי דו"ח ה OECD-ישראל לא עומדת וככל הנראה גם לא תצליח לעמוד ביעדי האנרגייה והאקלים. בנוסף לכך ש-22% מייצור החשמל בישראל מתבססים על פחם, ומשום שמחירו עלה ב-140% מתחילת השנה, לא הייתה ברירה לרשות החשמל אלא לעלות את התעריף.

 

כאשר אנו יורדים לרמת השטח, לעשרות חברות האנרגייה המתחדשת בארץ ולצרכני החשמל, אנו מבינים כי הפגיעה לבסוף הינה משמעותית לשני הצדדים. אנו נמצאים כיום במצב בו הריביות עלו באופן חד בשנה האחרונה, אין רשת עבור חיבור מערכות וחברות בתחום הסולרי מוצאות עצמן עם עשרות פרויקטים שנשארים ללא מענה בגלל בעיות הרגולציה והרשת הקיימות כבר מספר שנים.

פרסום

 

על מנת להגיע לפתרונות אפקטיביים עבור הרשות שתוכל לפעול למען שיפור התשתיות, הבירוקרטיה ורשת החשמל בארץ, עשרות בעלי עסקים בתחום האנרגיה המתחדשת בהובלת מנכ"ל חברת טריפל אס עופר אזולאי, הקימו את פא"י – פורום לאנרגיה ירוקה, אשר הגיעו בשבוע שעבר לכנסת לפגישות עם כמה חברי כנסת לקידום הנושא והצגת הפתרונות השונים שעלו בפורום לתיקון ושיפור המצב הקיים באופן מיידי.

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל חשמלנט. חשמלנט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום החשמל והתאורה .בחשמלנט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום החשמל והתאורה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כתבות נוספות

הוקרה לחברת החשמל ולחברת אס או אס אנרגיה אקספרס על הפעילות המשותפת במלחמה.

16 במאי 2024

נחתם רישיון ההולכה והאגירה לחברת החשמל

12 במאי 2024

סופית: הממשלה החליטה לבטל את היוזמה להקים את תחנת הכוח OPC2 בחדרה

24 באפריל 2024

Enlight מרחיבה את פעילותה ונכנסת לשוק המבוזר באמצעות חברת בת Enlight Local

15 באפריל 2024

25.7 שוק החשמל יפתח לתחרות

14 באפריל 2024

רפורמת "מה שטוב באירופה" אושרה בקריאה ראשונה במליאת הכנסת

4 באפריל 2024

הוקרה לחברת החשמל ולחברת אס או אס אנרגיה אקספרס על הפעילות המשותפת במלחמה.

16 במאי 2024

נחתם רישיון ההולכה והאגירה לחברת החשמל

12 במאי 2024

סופית: הממשלה החליטה לבטל את היוזמה להקים את תחנת הכוח OPC2 בחדרה

24 באפריל 2024

Enlight מרחיבה את פעילותה ונכנסת לשוק המבוזר באמצעות חברת בת Enlight Local

15 באפריל 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום