ועידת ותערוכת קלינטק ה-19 הסתיימה בהצלחה גדולה

מעל 10 אלפים מקבלי החלטות מהדרג הגבוה  ביותר ביקרו  בועידה ובתערוכה הבינלאומית קלינטק. בכללם משלחות מאסיה, אירופה, אפריקה ואמריקה

 

בשני ימי תערוכת קלינטק ה-19 שננעלה בשבוע שעבר בקרית שדה התעופה, נסגרו עסקאות בשווי של כ-154 מיליוני שקלים, בעיקר בתחומי האנרגיה הסולארית ווהמיחזור. לדברי חיים אלוש, מייסד ומנכל משותף של הועידה והתערוכה הדבר מצביע על  כך שתעשיות הקלינטק הן מנוע צמיחה משמעותי ולכן  גם בשנה שהיתה לא פשוטה למשק, הפעילות בענף לא רק שלא יורדת עלה עולה.

פרסום

לדברי אלוש בתערוכת קלינטק השתתפו כ-60 חברות ישראליות וזרות שהציגו ביחד מאות טכנולוגיות, מוצרים ופתרונות בתחומי איכות הסביבה, החל מהתייעלות אנרגטית, דרך ייצור חשמל ידידותי לסביבה, אנרגיות מתחדשות, טיפול בפסולת ובשפכים, שימוש במים אפורים, מחזור חומרי פסולת מכל הסוגים ועוד. לדבריו "השנה ראינו שוב את ייחודה של תערוכת קלינטק המביאה את מיטב הטכנולוגיות הסביבתיות מהארץ ומהעולם וחושפת אותן בפני קניינים ישראלים וזרים כאחד. זהו אחד המאפיינים המרתקים ביותר של תחום הקלינטק – הזרימה של טכנולוגיה ושל שווקים הן מישראל לעולם והן מהעולם הנה".

נוכחותם של אנשי העסקים הזרים היתה לא היו רק בין הקניינים שהגיעו לתערוכה על מנת לדוג טכנולוגיות חדשות ומתקדמות, 2 מיצרניות הפאנלים הסולארים הגדולות בעולם: Jinko Solar ו-Trina Solar הגיעו לתערוכה על מנת להציע את מוצריהם. לדברי טוד לי מנהלת  מכירות לשווקי אסיה והמזרח התיכון "אנו מגיעים לישראל במיוחד לתערוכת קלינטק ואנו נחשפים כאן לקהל מעניין. ישראל היא שוק חדש ולאור מה שראינו בקלינטק אנו מצפים לעשות כאן הרבה עסקים".

עסקים טובים נעשו בתערוכה לא רק במכירה לחו"ל. כך למשל יגאל ראובני, מנכ"ל עמית אנרגיה, מהחברות הותיקות בתחום הסולארי ומהיחידות בארץ המספקת את כול הצרכים והפתרונות למערכת סולארית תחת קורת גג אחת, דיווח כי בתערוכת קלינטק 2015 החברה מכרה 22 מערכות, מרביתן מערכות מסחריות של  50 ומעלהKWP, וכן מספר מערכות ביתיות. לדברי ראובני המערכות שנמכרו הינן מ-2 המכסות הקיימות: תעריפית ומונה נטו. הוא מציין כי שיטת המונה נטו צוברת תאוצה ועליה במודעות לכדאיותה הכלכלית (תשואה של 17%). בנוסף החברה נכנסה במהלך התערוכה למו"מ עם קבוצות רכישה למכירת מערכות סולאריות.

 מגמות חדשות ועתדיות בשוק הקלינטק בישראל

לדברי חיים אלוש "המקרה של עמית אנרגיה משקף מגמה שראינו השנה לראשונה –קבוצות רכישה לטכנולוגיות הסביבה. התארגנות של קבוצות לצורך קניה משותפת של פתרונות לבניה סביבתית, על מנת להוזיל את העלות ולהנגיש את הפתרונות למספר גדול יותר של משקי בית. כך למשל קבוצת רכישה שמצאה עניין רב בטכנולוגיות שונות היא זו של אנשי הרחבת הישוב אשלים בדרום, שכבר הצהירו שירכשו מספר מהטכנולוגיות שראו בתערוכה. אני רואה בכך חשיבות גדולה, שכן הדבר מנגיש עוד יותר את טכנולוגיות הקלינטק שמציעות פתרונות המוזילים את יוקר המחיה בכל התחומים".

מגמה מעניינת נוספת, מציין אלוש, הינה התארגנות של יבואנים ומתקינים לקראתחדירת מערכות ייצור חשמל פרטיות למגזר הביתי. "עד היום הרגולציה המורכבת היוותה חסם בפני משקי בית שאינם עסקים. לקראת שינויים בהסדרות התארגנו השנה לראשונה  מציגים שונים על מנת להציע ביחד חבילה ביתית כוללת להתקנת מערכת ייצור חשמל ביתית, מה שמנגיש את הנושא גם לאדם הרגיל. ערכה ביתית כזו הוצעה לראשונה במסגרת קלינטק וראינו התעניינות רבה בה. כך למשל חברתהנוואה הקוריאנית, המייצרת את מערכות הקליטה, חברה עם חברת קרן שמשהישראלית, המתקינה את המערכות, וביחד הציעו לראשונה במסגרת קלינטק ערכה ביתית הכוללת לא רק את המערכת והתקנתה אלא גם הסדרת כל הצד הבירוקרטי".

במסגרת המלחמה ביוקר המחיה הוצגה בביתן "עדין הולדינגס" ה- TAZZARI ZERO, רכב חשמלי אורבני, תוצרת איטליה, השונה מהרכבים החשמליים המשווקים כיום בארץ בכך שהוא מציע תפיסה סביבתית כוללת, בהיות רכב דו מושבי קטן וזריז המותאם במלואו לחיים בעיר. לדברי אלוש הטזארי יכול להוזיל את עלויות הדלק המשפחתיות ב1000 שח בממוצע בחודש.

במסגרת "קלינטק 2015" נערכו 7 כנסים מקצועיים והתקיים, זו השנה השמינית, טקס הענקת "פרסי הרשות הירוקה 2015". את הפרס קיבלו בקטגוריית היישובים העירוניים: נתניה, כפר סבא, ראשון לציון, ראש העין ומעלה אדומים; בקטגוריית יישובי הפריפריה : בית שאן וכפר ורדים ובקטגוריית מועצות אזוריות: מגידו, עמק חפר וגוש עציון. 

עוד הוענקו בועידה "אותות קלינטקהמוענקים מדי שנה למוצרים, ארגונים, יזמים וחוקרים שתרמו בפעילותם בצורה משמעותית לקידום איכות הסביבה בישראל ולפיתוח טכנולוגיות פורצות דרך להגנת הסביבה. השנה הושם דגש בבחירת הזוכים על חדשנות. הזוכים באות קלינטק 2015 הינם:  עמיעד,MOOVIT, המועצה להשכלה גבוהה, הגיחון, איטונג, פורום ישראלי לאנרגיה והמועצה התעשייתית נאות חובב.

פרסום

סגן השר להגנת הסביבה אופיר אקוניס הגיע לטקס חנוכת התערוכה, התנסה במכונית הטזארי וגזר את הסרט יחד עם חיים אלוש מנכ"ל משותף של משוב, דוד לפלר מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, נאור ירושלמי מנכ"ל חיים וסביבה, פרופ אבנר עדין נשיא קלינטק וענת ליבנת חיימוביץ מנכ"לית חברת Alfa Lavalבישראל.

לדברי סגן השר אקוניס בטקס הפתיחה "בימים האחרונים הוצאנו קול קורא לניקוי הקרקע המזוהמת בעין עברונה, כשאני רואה את כל הטכנולוגיות המוצגות כאן בתערוכת קלינטק אני בטוח שנוכל להיעזר בהן למשימה. בתערוכת קלינטק 2015 אני רואה את תפארת היצוא הישראלי, אני שומוע שמגיעים לשווקים חדשים של סין, הודו, רוסיה ודרום אמריקה. מדינת ישראל שואפת להיות במקום הראשון בכל הקשור לשימוש וניצול האנרגיה הירוקה. כשאני מבקר כאן אני מאמין שאנחנו מסוגלים ויכולים להיות שם".

גם נאור ירושלמי מנכ"ל חיים וסביבה ארגון הגג של ארגוני הסביבה נשא דברים בטקס הפתיחה "כשאני מבקר בועידת ותערוכת קלינטק ברור לי שהתחום עובר ממילים למעשים, מאידיאולוגיה לפרקטיקה, אנו כארגוני סביבה מאוד מעודדים מההתפתחות בתחום כפי שהיא באה לידי ביטוי בועידת קלינטק". במסגרת היום הראשון של  הועידה והתערוכה ערך "חיים וסביבה" פאנל להצגת עמדות המפלגות לקראת הבחירות לכנסת. השתתפו חברת הכנסת תמר זנדברג ממרצ ויעל כהן פארן, מנכלית הארגון הסביבתי "הפורום הישראלי לאנרגיה" ומי שהוצבה רק יום קודם לכן במקום ה-14 ברשימת המחנה הציוני לכנסת. כהן-פארן גם זכתה באות קלינטק לשנת 2015 על פעילות העמותה לקידום ההתייעלות האנרגטית והגעה לאפס פליטות פחמן.

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל חשמלנט. חשמלנט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום החשמל והתאורה .בחשמלנט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום החשמל והתאורה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כתבות נוספות

תרגיל חירום חסר תקדים של חברת החשמל יחל ביום ראשון

13 ביולי 2024

"מה שטוב לאירופה טוב לישראל": רפורמת הייבוא החדשה של ממשלת ישראל

13 ביולי 2024

השקעה של 8 מיליון ש"ח בשיקום ופיתוח אטרקציות תיירותיות ומרכזי מבקרים בחבל ת...

11 ביולי 2024

וועדת הכלכלה המשיכה הבוקר להכין לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה הממשלתית לתקן...

30 ביוני 2024

שאול גולדשטיין "אחרי 72 שעות בלי חשמל - אי אפשר יהיה לגור כאן"

21 ביוני 2024

מאיר שפיגלר, מנכל חברת החשמל: בישיבת מרכז השלטון המקומי עם ראשי רשויות מכלל...

16 ביוני 2024

תרגיל חירום חסר תקדים של חברת החשמל יחל ביום ראשון

13 ביולי 2024

"מה שטוב לאירופה טוב לישראל": רפורמת הייבוא החדשה של ממשלת ישראל

13 ביולי 2024

השקעה של 8 מיליון ש"ח בשיקום ופיתוח אטרקציות תיירותיות ומרכזי מבקרים בחבל ת...

11 ביולי 2024

וועדת הכלכלה המשיכה הבוקר להכין לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה הממשלתית לתקן...

30 ביוני 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום