דף הבית / חדשות החשמל / חברת החשמל גייסה כמיליארד דולר אמריקאי
בתמונה, צוות ההנפקה של חברת החשמל בלונדון. מימין: יצחק מנדלמן, מנהל אגף הכספים, אורן הלמן, סמנכ"ל שיווק ורגולציה, עופר בלוך, מנכ"ל החברה, אבי דויטשמן, סמנכ"ל כספים ועו"ד יעל נבו, היועצת המשפטית של החברה. צילום: דוברות חברת החשמל

חברת החשמל גייסה כמיליארד דולר אמריקאי

חברת החשמל השלימה היום, בהצלחה רבה, הנפקה גלובלית של אגרות חוב בסך כולל של כמיליארד דולר. להנפקה הוזרמו ביקושים חסרי תקדים בהיקף של כ-5.0 מיליארד דולר.  למעלה מ 70% מהביקושים היו מאירופה וצפון אמריקה.

 

יפתח רון-טל, יו״ר דירקטוריון החברה, ציין כי :”תוצאות ההנפקה המצוינות מעידות על האמון הרב שהמשקיעים המוסדיים מהמובילים בארץ ובעולם רוחשים לחברת החשמל. צוות החברה הציג במהלך הרואד שואו את מתווה הרפורמה המוסכם, והוא היה אחד המרכיבים המשמעותיים להתעניינות שלהם בחברה. הרפורמה קיבלה את אמונם של המשקיעים בכל רחבי העולם”.

פרסום

 

עופר בלוך, מנכ”ל החברה: ההצלחה שבהנפקה היא חלק מתהליך ארוך שקיימנו בתקופה האחרונה: העלאת דירוג, פגישות עם משקיעים רבים בארץ ובעולם ועוד. בהנפקה השתתפו גופים מוסדיים מהגדולים בעולם והביקושים, ש- 95% מהם היו מחוץ לישראל, מכ- 30 מדינות, מעידים כאלף עדים על ההצדקה להנפקה הזו בחו”ל. אני רוצה להודות לחתמים ולצוות שניהל את ההנפקה במקצועיות גבוהה”.

 

————————————————————————————————————————————————————————————–

 

חברת החשמל השלימה היום בהצלחה רבה, הנפקת סדרת אגרות חוב דולריות, 10 וחצי שנים לפדיון, בתשואה דולרית לפדיון של 4.35% ומרווח של כ-1.55% מעל ריבית אג”ח ממשלת ארה”ב וגייסה מיליארד דולר. הקרן תפרע בסכום אחד – בחודש אוגוסט 2028.

 

להנפקה הוזרמו ביקושים חסרי תקדים בהיקף כולל של כ- 5.0 מיליארד דולר  כ-95% מהביקושים הגיע ממשקיעים מחוץ לישראל.

 

הנפקת אגרות החוב בוצעה באירופה ובארה״ב, לאחר שהנהלת החברה בראשות המנכ”ל וסמנכ”לים בכירים, ערכה רואד-שואו והציגה את החברה בפני משקיעים מוסדיים מובילים בלונדון, בוסטון וניו יורק.

 

אגרות החוב הונפקו במסגרת תוכנית GMTN, החשובה לחברה, בין היתר, מאחר שהיא מאפשרת את גיוון מקורות המימון. אגרות החוב ירשמו למסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב ברצף המוסדי.

 

יפתח רון-טל, יו״ר דירקטוריון החברה, ציין כי :  “תוצאות ההנפקה המצוינות מעידות על האמון הרב שהמשקיעים המוסדיים מהמובילים בארץ ובעולם רוחשים לחברת החשמל. צוות החברה הציג במהלך הרואד שואו את מתווה הרפורמה המוסכם, והוא היה אחד המרכיבים המשמעותיים להתעניינות שלהם בחברה. הרפורמה קיבלה את אמונם של המשקיעים בכל רחבי העולם”.

 

עופר בלוך, מנכל החברה: ההצלחה שבהנפקה היא חלק מתהליך ארוך שקיימנו בתקופה האחרונה: העלאת דירוג, פגישות עם משקיעים רבים בארץ ובעולם ועוד. בהנפקה השתתפו גופים מוסדיים מהגדולים בעולם והביקושים, ש- 95% מהם היו מחוץ לישראל, מכ- 30 מדינות, מעידים כאלף עדים על ההצדקה להנפקה הזו בחו”ל. אני רוצה להודות לחתמים ולצוות שניהל את ההנפקה במקצועיות גבוהה”.

פרסום

 

אבי דויטשמן, סמנכל הכספים של חברת החשמל: הצלחת ההנפקה באה לידי ביטוי בביקוש גבוה לאג״ח חברת החשמל שעלה על כ-5.0 מיליארד דולר והן במרווח של 155 נקודות בסיס מעל האג״ח המקביל של ארה”ב, מרווח בהנפקה בינלאומית, שלא היה כמותו במשך שנים רבות. החברה שומרת על גיוון במקורות המימון שלה.

 

מטעם רשות החברות הובילה את הטיפול בהנפקה מול גורמי הממשלה וחברת החשמל יודפת אפק , סגנית בכירה למנהל רשות החברות הממשלתיות: “תוצאות ההנפקה והביקושים הגבוהים הן הבעת אמון של המשקיעים הזרים בחברת החשמל וזה לצד הבעת האמון החזקה של שוק ההון הישראלי בשנים האחרונות. אלו הן תוצאה של מדיניות ברורה ופעילות משותפת יחד עם הנהלת ודירקטוריון חברת החשמל להפחתת חובה של החברה, הקטנת עלויות המימון וזאת לצורך חיזוקה הפיננסי של החברה”.

 

חתמי ההנפקה הינם Citigroup  ו-J.P. Morgan

 

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של חשמלנט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל חשמלנט

מערכת פורטל חשמל נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית החשמל ותעשיית התאורה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

רכבת ישראל תציב תאים פוטו-וולטאים לייצור חשמל באנרגיה סולארית על 40 גגות של תחנות רכבת ומתחמים תפעוליים

רכבת אנרגטית רכבת ישראל תציב תאים פוטו-וולטאים לייצור חשמל באנרגיה סולארית על 40 גגות של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.