דף הבית / חדשות החשמל / חברת החשמל מפרסמת דו"ח קיימות תאגידית

חברת החשמל מפרסמת דו"ח קיימות תאגידית

אינדקס חברות וספקים

זו השנה השנייה במתכונת חלוצית ומאתגרת – על פי הגרסה המעודכנת ביותר 4 G של ארגון ה-( GRI ) Global Reporting Initiative   הבינלאומי.

פרסום

חברת החשמל מפרסמת את דוח הקיימות התאגידית השלישי שלה  על פי הגרסה העדכנית ביותר G4  של ארגון ה GRI  הבינלאומי   .

דוח קיימות תאגידית לשנת 2014 מבטא את פועלה ומחויבותה של החברה לקדם בצורה נמרצת את תחום הקיימות באחריות ובשקיפות, במסגרת אסטרטגיה תאגידית מקיימת, המביאה בחשבון שיקולים סביבתיים וחברתיים החורגים ממסגרת תפיסות שוק קלאסיות של רווח והפסד.

בהיות החברה ספק שירות חיוני במשק הישראלי, המספק מוצר תשתית אסטרטגי החיוני להנעת גלגלי המשק ולתועלת הפרט, היא בחרה לשתף את הציבור במידע מהותי אודות ביצועי החברה בתחומי פעילותה השונים.  פרסום דוח זה הינו וולונטארי, תוך אמונה שיתרום ליצירת שיח פתוח ואפקטיבי עם מחזיקי העניין של החברה.

תפיסת הקיימות התאגידית של חברת החשמל מתבטאת לא רק בפעילויות חוצות חברה שנעשו בשנים האחרונות, כגון שמירה על איכות הסביבה,  הטמעת קוד אתי, גיבוש קוד ממשל תאגידי, יישום חוק חופש מידע, טיפוח קשרי קהילה, אלא גם בטיפוח נורמות של שקיפות ונשיאה באחריות, תוך חתירה להבנת הצרכים והציפיות של כלל מחזיקי העניין של החברה.

עופר בלוך, מנכ"ל החברה: " מתוך הבנה שפרט לחובתה של החברה להתנהל בהוגנות ובאחריות בתחום הקיימות ובכלל,  הרי שמונחת על כתפיה גם החובה ליזום פרסום תדיר של מידע איכותי, בהיר ונגיש לציבור הרחב.  פרסומו של הדוח, השלישי במספר שמפרסמת חברת החשמל, מהווה ביטוי למחויבות החברה לערכי הקיימות וכולל את המידע הרלוונטי בתחום בכל הנוגע לפעילותה, למען שימור והעצמת שיתופי הפעולה עם כל קשת מחזיקי העניין שלה".

15 אספקטים מהותיים שנבחרו מעולם התוכן של החברה זכו לחשיפה נרחבת בדוח זה, מפירוט המדיניות לאורה פועלת חברת החשמל בכל אחד מההיבטים ועד מתן נתונים ספציפיים, רחבי היקף, על פי מדדי ביצוע שהגדיר ארגון ה GRI   בעניינם:

בפרק מחויבות למשק האנרגיה – חשמל אמין וזמין פורטו האספקטים:

 • ביצועים כלכליים
 • זמינות ואמינות החשמל
 • ניהול עומס בצד הביקוש
 • היערכות למצבי חירום
 • מחקר ופיתוח – חדשנות טכנולוגית

 

בפרק מחויבות להפחתת השפעות סביבתיות נמצאו כמהותיים האספקטים:

 • ציות לרגולציה סביבתית
 • פליטות
 • צריכת אנרגיה
 • שפכים ופסולת
 • מגוון ביולוגי

 

בפרק מחויבות חברתית נסקרו ההיבטים:

 • בריאות ובטיחות הלקוחות
 • מניעת שחיתות
 • השפעות כלכליות עקיפות
 • העסקה
 • בריאות ובטיחות תעסוקתית

 

במרוצת שנת 2014 המשיכה חברת החשמל בקידום פרויקטים סביבתיים וחברתיים  כגון פרויקט הפחתת פליטות, טיפול בפסולת ובשפכים מכל הסוגים, טיפול באפר הפחם, הושג חיסכון לא מבוטל במים ונייר ונעשו צעדים חשובים ומעשיים בהתייעלות אנרגטית פנימית ובפינוי אסבסט מאתרי החברה.

פרסום

בשנת 2014 נמשה פעילות מובנית ואינטנסיבית לעדכון מדיניות ואסטרטגית החברה בתחום הקיימות, כשהנהלת החברה רואה בדו"ח הקיימות עדות למחויבות שלקחה על עצמה להעמיק בבניית מסד נתונים מובנה ושקוף, להמשיך ולבחון את השפעות פעילותה על הסביבה, לפעול לאורן וכן לתחזק ולשמר את נגישות זרימת המידע המלא לכל מחזיקי העניין.   גישה אחראית זו, יוצרת עבור החברה הזדמנויות חדשות, מולידה חדשנות בשורותיה, מביאה לשיפור תהליכי העבודה ומחזקת את מעמד החברה כחברה מובילה בקיימות ובאחריות תאגידית.

כחלק ממהלך זה,  הצטרפה החברה לפני למעלה מ 5- שנים ל”דירוג מעלה", המאפשר לחברות המובילות במשק לבחון ולדרג את ביצועיהן בתחום האחריות התאגידית ולהיכלל בדירוג.

דוח הקיימות התאגידית עבר בקרת נאותות חיצונית, שנעשתה על-ידי משרד רואי החשבון BDO זיו האפט ואושר, כי הוא כתוב בהתאם להנחיות הדיווח לרמת השקיפות המקיפה Comprehensive .

 

מצ"ב קישור לדו"ח באתר חברת החשמל:

 

https://www.iec.co.il/Sustainability/Documents/Kayamut2014.pdf

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של חשמלנט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל חשמלנט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל חשמל נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית החשמל ותעשיית התאורה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר / כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

הרשמו לניוזלטר