דף הבית / חדשות החשמל / “יש לכסח את הבירוקרטיה על אנרגיות מתחדשות לטובת המלחמה בזיהום האוויר בישראל ובריאות הציבור”

“יש לכסח את הבירוקרטיה על אנרגיות מתחדשות לטובת המלחמה בזיהום האוויר בישראל ובריאות הציבור”

ישראל דנציגר, מנכ”ל המשרד להגנת הסביבה, בוועידת אנרגיה ועסקים: “יש לכסח את הבירוקרטיה על אנרגיות מתחדשות לטובת המלחמה בזיהום האוויר בישראל ובריאות הציבור”

 

דנציגר: “עשינו מהפכה בשוק האנרגיה ובכל מדינת ישראל באמצעות מעבר לגז, אנרגיות מתחדשות והתייעלות אנרגטית. זהו מעבר ממוות, מחולי ומזיהום אוויר, לבריאות ושגשוג לאזרחי ישראל • יש להציף את מדינת ישראל בפאנלים סולאריים על הגגות ולכסח את הבירוקרטיה בתחום”

פרסום

 

במליאת הפתיחת בוועידת אנרגיה ועסקים הבוקר (ג’) אמר ישראל דנציגר, מנכ”ל המשרד להגנת הסביבה: “2,200 איש מתים בישראל כל שנה מזיהום אוויר ולענף האנרגיה חלק מרכזי מהזיהום. אחרי שנתיים בהובלת השר להגנת הסביבה ח”כ זאב אלקין ובשותפות אמיצה עם שר האנרגיה ח”כ יובל שטייניץ עשינו מהפכה בשוק האנרגיה ובכל מדינת ישראל במלחמה בזיהום אוויר. אנחנו עוברים לגז ולאנרגיות מתחדשות ומתייעלים אנרגטית, וזהו מעבר ממוות, מחולי ומזיהום אוויר, לבריאות ושגשוג לאזרחי ישראל.

 

“בין ההחלטות שהתקבלו: הייצור מפחם הופחת ב- 19% בכל שנה, החלטת שינוי סדרי העמסה והעדפת הגז עוגנה, יחידות 4-1 בחדרה ייסגרו, סולקן מותקן בתחנת הכוח הפחמית, תחנת הכוח הפחמית באשקלון בוטלה ונעשה מעבר למזוט פחות מזהם ועוד. יצאנו לראשונה להתייעלות אנרגטית בהיקף של מאות מיליוני שקלים ברשויות המקומיות ובעסקים. החלפה של תאורה, צ’ילרים, טכנולוגיות חכמות ופאנלים על הגגות – הדבר הזה כבר קורה”.

 

דנציגר הדגיש: “לא נגיע לאפס אחוז זיהום מייצור אנרגיה אם לא נעבור לגז ובעיקר לאנרגיות מתחדשות. יש להגדיל את מכסות הייצור מאנרגיות מתחדשות ואת התעריפים ליצרנים הפרטיים, לפתח רשתות הולכה ולעודד שוק תחרותי לצד כניסה של חברת החשמל לשוק האנרגיות.

 

פרסום

“אך הכי חשוב זה לכסח את הבירוקרטיה. זה חייב להיות קל, נוח ופשוט לייצר אנרגיות מתחדשות, ואין שום סיבה שחומות בירוקרטיות יהיו החסם לחיים בריאים לאזרחי ישראל”.

 

בהקשר זה התייחס מנכ”ל המשרד לדיונים במועצה הארצית לתכנון ובנייה על היתר בנייה והיטל השבחה על פאנלים סולאריים: “בשביל בירוקרטיה, ולהרוויח כמה ג’ובות אתם תמנעו אנרגיות מתחדשות והצלת חיים? עלינו להציף את מדינת ישראל בפאנלים סולאריים על הגגות, יש לנו שמש ואין שום סיבה שלא נשתמש בה”.

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של חשמלנט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל חשמלנט

מערכת פורטל חשמל נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית החשמל ותעשיית התאורה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

ניהול בטיחות מוסדות חינוך באמצעות הנייד

כחלק מהפרויקט, מפרסמת עיריית כפר סבא את כלל אישורי ודו”חות הבטיחות של כל מוסדות החינוך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.