כנס העסקת עובדים עם מוגבלות בחברת החשמל

חברת החשמל אירחה היום יום עיון למנהלי משאבי אנוש בחברות ממשלתיות

אורי יוגב, מנהל רשות החברות הממשלתיות: "כמדינה, ברמה הלאומית, ישנה חשיבות לצמצום התופעה של הדרת אוכלוסיות ובפרט אוכלוסיית האנשים עם מוגבלות. נבדוק מי עשה שינוי ונטפל באלה שלא עומדים ביעדים שנקבעו. מנגד, ניתן כבוד ונשבח את אלו שיעשו".

אלוף (במיל.)יפתח רון-טל, יו"ר דירקטוריון חברת החשמל: "העסקת עובדים עם מוגבלות אינה נטל – אלא נכס ועשויה לתרום להגדלת ההכנסות והחיסכון בחברה בכמיליארד שקלים".

פרסום

חברת החשמל אירוחה הבוקר (13.1.15) בתחנת הכח רידינג בתל אביב כ 40 מנהלי משאבי אנוש בחברות ממשלתיות על מנת ללמוד מקרוב על שילוב בעלי מוגבלויות בהמשך לחוזר מנהל רשות החברות הממשלתיות .  המנהלים שמעו על השתלבותם מעוררת ההשראה של בכירים בתעשייה , בעלי מוגבלויות , אשר שיתפו את הקהל בסיפורם האישי , וביניהם , אריק פינטו, משנה למנכ"ל בנק הפועלים, אלדד קובלנץ, מנכ"ל הטלוויזיה החינוכית ואחיה קמארה, נציב שוויון הזדמנויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים. כמו כן , שיתף עובד חברת החשמל עו"ד ולדי גור-ארי, על השתלבותו המוצלחת בחברה כעו"ד בחטיבת רגולציה.

אורי יוגב, מנהל רשות החברות הממשלתיות: "נחמד להתעסק בנושא זה ולא במלחמות בחברות הממשלתיות. כמדינה, ברמה הלאומית, ישנה חשיבות לצמצום התופעה של הדרת אוכלוסיות ובפרט אוכלוסיית האנשים עם מוגבלות. קשה מאוד לשכנע שהעסקת אוכלוסיות מעין אלו אינה כלכלית. אני פחות מאמין בחקיקה, אלא בקביעת יעדים פנימיים בארגון לקידום העסקתם של אנשים עם מוגבלות. פעם בשנה נבדוק מי עשה שינוי ונטפל באלה שלא עומדים ביעדים שנקבעו. מנגד, ניתן כבוד ונשבח את אלו שיעשו את העבודה כנדרש ויקדמו את העסקתם של אנשים עם מוגבלות. השנה אנו מתארחים בחברת החשמל, אך נקווה שבשנה הבאה נתארח בחברות אחרות."

אלוף (במיל.) יפתח רון טל, יו"ר דירקטוריון חברת החשמל: "מזה 4 שנים, הדירקטוריון בראשותי קבע עקרונות להעסקת בעלי מוגבלות פיזית ומנטלית ואנו משקיעים מאמצים רבים וכבדי משקל בנושא. כיום, עובדים בחברת החשמל 263 עובדים עם מוגבלויות והיעד הוא תוך חמש שנים להגיע ל-390 עובדים ועד 2020 מעל ל-100 עובדים נוספים. שילוב עובדים עם מוגבלויות אינו נטל, אלא נכס לתאגיד. הוא ביטוי למעורבות חברתית ותורם גם לעובדים וגם לתאגיד ולחברה המעסיקה עובדים אלה תרומה אדירה. בהיבט הכלכלי, העסקת עובדים בעלי מוגבלויות מאפשרת גידול בהכנסות ובחיסכון בסכום כולל של כמיליארד שקלים. זהו אינטרס ברמה הלאומית."

חברת החשמל חרטה על דגלה ומיישמת הלכה למעשה מדיניות ברורה של דירקטוריון והנהלת החברה לאפשר לאנשים עם מוגבלות הזדמנות שווה להשתלב בעבודה.  החברה שמה דגש על השתלבות בתעסוקה איכותית ומכבדת, תוך מתן התמיכות הנדרשות לאנשים, על מנת שיוכלו למצות את עצמאותם, תפקודם ואיכות חייהם בהיבטים הקשורים לעבודה. דירקטוריון החברה והנהלתה החליטו לקדם את המדיניות לניהול העסקה רב-גונית

פרסום

בחברה כחלק מיעדי מדיניות משאבי אנוש של החברה.

בתמונה המצורפת להודעה זו, מימין: ורד רז, מנהלת אחריות חברתית בקבוצת פישמן, יודפת אפק-ארזי, סגנית בכירה של מנהל ראש החברות הממשלתיות, אורן הלמן, סמנכ"ל רגולציה בחברת החשמל, אריק פינטו, משנה למנכ"ל בנק הפועלים, אורי יוגב, מנהל רשות החברות הממשלתיות, אלדד קובלנץ, מנכ"ל הטלוויזיה החינוכית ואחיה קמארה, נציב שוויון הזדמנויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים.

 בתמונה הכנס בתחנת הכח רידינג

צילום: יוסי וייס
Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל חשמלנט. חשמלנט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום החשמל והתאורה .בחשמלנט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום החשמל והתאורה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כתבות נוספות

שאול גולדשטיין "אחרי 72 שעות בלי חשמל - אי אפשר יהיה לגור כאן"

21 ביוני 2024

מאיר שפיגלר, מנכל חברת החשמל: בישיבת מרכז השלטון המקומי עם ראשי רשויות מכלל...

16 ביוני 2024

מנכ"ל מפעל כבלי החשמל סינרגי בשדרות, עידן בן ארי, שב וביקש להחריג את כבלי ה...

16 ביוני 2024

שרפות הצפון גרמו לנזקים מורכבים ברשת החשמל

5 ביוני 2024

הסכם פורץ דרך בין שתי חברות התשתית הגדולות במדינה

5 ביוני 2024

תחנת הכח אשכול של חברת החשמל הועברה לידיה של קבוצת דליה:

4 ביוני 2024

שאול גולדשטיין "אחרי 72 שעות בלי חשמל - אי אפשר יהיה לגור כאן"

21 ביוני 2024

מאיר שפיגלר, מנכל חברת החשמל: בישיבת מרכז השלטון המקומי עם ראשי רשויות מכלל...

16 ביוני 2024

מנכ"ל מפעל כבלי החשמל סינרגי בשדרות, עידן בן ארי, שב וביקש להחריג את כבלי ה...

16 ביוני 2024

שרפות הצפון גרמו לנזקים מורכבים ברשת החשמל

5 ביוני 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום