דף הבית / חדשות החשמל / נבחן פיתוח שדות סולאריים לניצול אנרגיית השמש בשטחים בעמק החולה

נבחן פיתוח שדות סולאריים לניצול אנרגיית השמש בשטחים בעמק החולה

על רקע העלייה במחירי המים, ממשיכה החברה לפיתוח הגליל לבחון חלופות ופתרונות יצירתיים. לצד חקלאות חכמה ומחקר, נבחן גם פיתוח שדות סולאריים לניצול אנרגיית השמש בשטחים בעמק החולה, שכדאיות הגידולים החקלאיים בהם נמוכה. במהלך השבוע החולף קיימו החברה לפיתוח הגליל וחברת משקים & פרטנר שבאחזקת משקי הקיבוצים, מפגש חשוב בנושא הקמת שדות סולאריים ברחבי הגליל, בדגש על עמק החולה, לעשרות בעלי תפקידים מהקיבוצים באזור.

הכנס התקיים בהשתתפות ראשי החברה לפיתוח הגליל ומועצה אזורית  גליל עליון, חן מלמד יו”ר חברת משקים & פרטנרס, שחר בן מויאל מנכ”ל חברת משקים & פרטנרס, חוני קבלו ראש אגף אנרגיה מתחדשת ברשות החשמל ומולי שפיגל מהנדס הוועדה המקומית גליל עליון.

 

פרסום

“אנחנו רואים בנושא תחום פיתוח משמעותי” אמר שגב ירבעם, מנכ”ל החברה לפיתוח הגליל; “אין לנו כל כוונה להחליף את הפעילות הפרטנית של הקיבוצים אלא להצטרף ולסייע באמצעות התארגנות אזורית”. רונית בדלר, סמנכ”לית הפיתוח העסקי בחברה, שיזמה את הכנס הוסיפה: “כמו בפרויקטים אחרים, היוזמה האזורית היא מכפיל כוח ליישום ולהגעה לתוצאה הרצויה. מאיגום שטחים ובחינת היבטים רגולטוריים ועד הסדרת שימושים בקרקע ופעילות מול ועדות התכנון ומשרדי הממשלה, ביחד אנחנו חזקים יותר”.

 

על מנת להניע את הנושא יצרה כאמור החברה לפיתוח הגליל, שיתוף פעולה עם חברת ‘משקים & פרטנרס’, מהחברות המובילות בתחום האנרגיה הסולארית, שבבעלות משקי הקיבוצים, משקי הדרום ומשקי הנגב. החברה נמצאת בימים אלו בתהליך הקמת פרויקטים סולאריים בהיקף של כ-50 מגוואט ומחזיקה בצבר פרויקטים בהיקף של כ- 170 מגוואט.

 

מנכ”ל החברה שחר בן מויאל אמר בכנס: “מול היעדים אליהם התחייבה ישראל בתחום האנרגיה המתחדשת והמיצוי המתקרב של הפוטנציאל בדרום הארץ ושל שטחי גגות פנויים, אנחנו רואים הזדמנות גדולה לפרויקטים של שדות סולאריים בצפון” חן מלמד, היו”ר הוסיף; “שיתוף פעולה עם גופים אזוריים הוא חלק מהאג’נדה שלנו. אנשי הגליל העליון הבהירו לנו היטב את הייחוד והרגישויות הסביבתיות, וחובת ההוכחה עלינו”.

פרסום

 

בחברה לפיתוח הגליל מציינים, כי הכנס, שכלל התייחסויות להיבטים המשפטיים ולעמדת רשות החשמל, הינו יריית פתיחה במסע: “המטרה היא קודם כל לתת מידע בנושא”, סיכמה בדלר: “בשלב הבא נצא למהלך של מיפוי, על מנת לאתר ולהתמקד באזורים שיש להם סבירות להגיע ליישום מהיר יותר”.

 

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של חשמלנט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל חשמלנט

מערכת פורטל חשמל נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית החשמל ותעשיית התאורה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

CES 2019 – בשנת 2030 ניסע בהייפרלופים ולכל אחד יהיה רובוט ביתי

סקר של CITE Research/Dassault Systèmes מגלה שבשנת 2030 ניסע בהייפרלופים ולכל אחד יהיה רובוט ביתי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.