דף הבית / חדשות החשמל / נמשכת מגמת הירידה של פליטות לאוויר מתחנות הכוח התורמת לשיפור באיכות האוויר

נמשכת מגמת הירידה של פליטות לאוויר מתחנות הכוח התורמת לשיפור באיכות האוויר

אינדקס חברות וספקים

  • בשנת  2018 ניתן לראות המשך הירידה בפליטה הכוללת של המזהמים העיקריים (תחמוצות חנקן תחמוצות גופרית וחומר חלקיקי) הנפלטים מתחנות הכוח של חברת החשמל בהשוואה לשנת  2017, ובהשוואה לשנת 2012 (השנה הראשונה של הדיווח למפל"ס – מרשם פליטות והעברות לסביבה).
  • בפליטת תחמוצות חנקן חלה ירידה של 61/8% בהשוואה לשנת 2012 ושל 6.4% לעומת 2017, בפליטת תחמוצות גופרית חלה ירידה של 70.8% לעומת 2012 ושל  20.3%לעומת 2017. בחומר חלקיקי, חלה ירידה של 55.5% לעומת 2012 ושל  18.4%לעומת 2017. 

בפליטת פחמן דו חמצני חלה ירידה  של 37.0% לעומת 2012 ושל 3.2% לעומת 2017.

פרסום
  • אלוף במיל. יפתח רון-טל, יו"ר חברת החשמל: "חברת החשמל מובילה בהצלחה מהפכה בתמהיל הדלקים של משק האנרגיה ,תוך עמידה בדרישות המחמירות של התקנים והשקעת משאבים למען אויר נקי יותר בישראל "   

 

  • עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמל: "אני שבע רצון מהשיפור בביצועי תחנות הכוח של חברת החשמל. אנו משקיעים בכך משאבים רבים ונמשיך לדבוק במדיניות של אחריות תאגידית וקיימות, זאת, על מנת להמשיך את המגמה של שמירת איכות האוויר והסביבה".
  • עם סיום פרויקט הפחתת הפליטות בתחנת הכוח "אורות רבין" והתקדמות הפרויקט בתחנת הכוח "רוטנברג", ערכי הפלטות של המזהמים העיקריים ימשיכו לרדת באופן משמעותי. 
  • ב"מדד מעלה" שהתפרסם בחודש יוני 2018, חברת החשמל זכתה  בדירוג "פלטינה +" (קטגוריית הפלטינה הינה היוקרתית בקרב חברות פרטיות, ממשלתיות ונסחרות בחו"ל) ובפרק הסביבתי, זכתה בציון הגבוה ביותר כשביצועיה בתחום זכו לציון לשבח מיוחד.

 —————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

 

חברת החשמל העבירה לאחרונה דיווח למשרד להגנת הסביבה במסגרת חוק הגנת הסביבה (פליטות והעברות לסביבה), ממנו עולה,  כי בשנת 2018 חלה ירידה נוספת ברמת הפליטות של המזהמים העיקריים הנפלטים ממתקני החברה לעומת שנת 2017. השיפור הוא משמעותי עוד יותר, אם משווים את ערכי הפליטות בשנת 2018 לעומת שנת 2012 (שנת הדיווח הראשונה). כך למשל, בפליטת תחמוצות חנקן חלה ירידה של 61/8% בהשוואה לשנת 2012 ושל 6.4% לעומת 2017, בפליטת תחמוצות גופרית חלה ירידה של 70.8% לעומת 2012 ושל  20.3%לעומת 2017. בחומר חלקיקי, חלה ירידה של 55.5% לעומת 2012 ושל  18.4%לעומת 2017. בפליטת פחמן דו חמצני חלה ירידה  של 37.0% לעומת 2012 ושל 3.2% לעומת 2017.

 

החברה מדווחת זו השנה השביעית לגבי 17 אתרי חברת החשמל: 16 אתרי יצור (מעל 50 מגוואט-תרמי) ואתר דברת. הדיווח כולל את מכלול הפעילויות באתר, לרבות מתקני עזר. עיקר הירידה של הפליטות ברמה ארצית נובעת מהכנסת מתקני הפחתת פליטות בתחנות הכוח הפחמיות ובמקביל עלייה בייצור החשמל בגז טבעי והפחתת ייצור החשמל בפחם.

אלוף במיל. יפתח רון-טל, יו"ר חברת החשמל: ""חברת החשמל מובילה בהצלחה מהפכה בתמהיל הדלקים של משק האנרגיה ,תוך עמידה בדרישות המחמירות של התקנים והשקעת משאבים למען אויר נקי יותר בישראל "   

 

עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמל: "אני שבע רצון מהשיפור בביצועי תחנות הכוח של חברת החשמל. אנו משקיעים בכך משאבים רבים ונמשיך לדבוק במדיניות של אחריות תאגידית וקיימות, זאת, על מנת להמשיך את המגמה של שמירת איכות האוויר והסביבה".

 

בחברת החשמל צופים, שעם התקדמות פרויקט הפחתת הפליטות של החברה (לצמצום פליטות דו תחמוצות גופרית ותחמוצות חנקן בתחנות הפחמיות) והמשך העלייה בהיקף ייצור החשמל בגז טבעי ובמקביל המשך ההפחתה בהיקף ייצור החשמל בפחם, ערכי הפליטות של המזהמים העיקריים ימשיכו לרדת באופן משמעותי.

פרסום

תחנות הכוח של חברת החשמל עומדות בערכי הפליטה הנדרשים ע"י המשרד להגנת הסביבה, וחשיפת הציבור למזהמים מתחנות הכוח נמוכה לאין שיעור מחשיפתו למזהמים שמקורם בתחבורה או מקורות פליטה שלהם ארובות נמוכות או ללא ארובות כלל. הארובות הגבוהות, של תחנות הכוח יוצרות עילוי כלפי מעלה ופיזור על פני שטח גדול, כך שרק חלק מזערי נקלט על פני הקרקע. זאת, לעומת פליטות כלי רכב, לדוגמא, אשר מתרחשות בגובה פני הקרקע המהוות מקור זיהום ראשי לאוכלוסייה, כך גם עלה ממחקרים שפורסמו ע"י המשרד להגנת הסביבה לפיהם התחבורה הינה גורם המרכזי לזיהום אוויר.

ב"מדד מעלה" שהתפרסם בחודש יוני 2018, חברת החשמל זכתה  בדירוג "פלטינה +" (קטגוריית הפלטינה הינה היוקרתית בקרב חברות פרטיות, ממשלתיות ונסחרות בחו"ל) ובפרק הסביבתי,  זכתה בציון הגבוה ביותר כשביצועיה בתחום זכו לציון לשבח מיוחד.

 

כפי שנעשה במהלך שנת 2017, גם במהלך שנת 2018 חברת החשמל פרסמה דו"ח קיימות ואחריות תאגידית שנתי עבור שנת הביצועים של 2017, תחת בקרה ולפי מדדים בינלאומיים, זאת מתוך תפיסת שקיפות ואחריות תאגידית. בנוסף, החל משנת 2000 מפרסמת החברה דו"ח סביבתי וולונטרי מקיף. החברה מזמינה את הציבור לעיין בדוחותיה לאורך שנים, אותם ניתן למצוא באתר האינטרנט של החברה.

 

החברה מדווחת זו השנה השביעית פליטות והעברות לסביבה מ- 17 אתרי חברת החשמל : 16 אתרי יצור ( מעל 50 מגוואט-תרמי) ואתר דברת. הדיווח כולל את מכלול הפעילויות באתר, לרבות מתקני עזר

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של חשמלנט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל חשמלנט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל חשמל נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית החשמל ותעשיית התאורה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר / כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

הרשמו לניוזלטר