דף הבית / חדשות החשמל / נערך הכינוס הבינ״ל הראשון למציאת אנרגיה חלופית של מרכז הננו טכנולוגיה באוניברסיטת תל אביב

נערך הכינוס הבינ״ל הראשון למציאת אנרגיה חלופית של מרכז הננו טכנולוגיה באוניברסיטת תל אביב

חם בחורף באוניברסיטת תל אביב:

200 חוקרים ומדענים התכנסו בשבוע שעבר על מנת לענות על האתגרים הגלובאליים של השנים הקרובות ולפתח פתרונות אנרגיה חדשים, עוצמתיים וברי קיימא

 

פרסום

מרכז הננו-מדעים והננו-טכנולוגיה של אוניברסיטת תל אביב אירח כ- 200 משתתפים לכינוס

ה- Winter School הראשון בנושא ננו-חומרים לאחסון והמרת אנרגיה. הכינוס נערך בשיתוף אוניברסיטת נורת׳ווסטרן האמריקאית ואוניברסיטת צ’ינגחואה הסינית ובתמיכת משרד המדע ומשרד האנרגיה הישראלי.

 

במסגרת הכינוס, שנמשך שלושה ימים מה- 14 עד ה- 17 לינואר וכלל גם סיור בירושלים, השתתפו מדענים, חוקרים וסטודנטים מישראל ומאוניברסיטאות מובילות בעולם (כמו נורת׳ווסטרן, MIT, סטנפורד וסיאול) לצד אנשי תעשייה וממשל. במהלך הכינוס הוצגו מחקרים ופיתוחים בסוללות, תאי דלק ודלקים סינטטיים, קטליזטורים, חומרים כימיים ומכשירים אחרים. כל אלו יוכלו לסייע לאנושות כבר בעתיד הקרוב לנצל טוב יותר את מקורות האנרגיה הקיימים ואף לייצר מקורות אנרגיה חלופיים, חזקים, עמידים ונקיים יותר.

 

לדברי פרופ׳ מיכאל גוזין וד”ר בריאן רוזן, יוזמי הכנס וחוקרים במרכז הננו-מדעים והננו-טכנולוגיה של אוניברסיטת תל אביב ״כמעט כל דבר בחיינו מושפע ממחיר ועלות האנרגיה- התחבורה, התקשורת ואפילו המזון. מציאת פתרונות חדשים בתחום האנרגיה אינו שאלה מדעית בלבד, אלא צורך ורצון חברתי- כלכלי. למשל, כאשר 25% מהאנרגיה נדרשים לצרכי תחבורה, אזי כלכלות העולם מעודדות את המעבר משימוש ברכבים צורכי בנזין וסולר לרכבים חשמליים. מכאן, שהמחקר המתקדם בתחום האנרגיה הוא זה שנותן את הכלים להתמודד עם האתגרים העתידיים של האנושות. הננוטכנולוגיה לוקחת חלק מרכזי בפיתוח פתרונות מתקדמים לבעיות הנחשבות כמשבשי שוק (disruptive), כאשר ישראל לוקחת חלק משמעותי בפיתוח העולמי והיא אף נחשבת לפורצת דרך במספר דיסציפלינות בתחום האנרגיה. לכן, פיתוח הקשרים הבינ״ל חשוב מאד להתפתחות הננו-מדעים והתקדמות הננו-טכנולוגיה. במסגרת כינוס זה, היה חשוב לנו להראות לסטודנטים הישראלים מה קורה היום בעולם. ולמען מטרה זו, אנו מאמינים שהצלחנו לייצר תמהיל טוב בין המרצים הישראלים למרצים הבינ״ל ולהציג דיסציפלינות מגוונות״.

פרסום

 

ד”ר רוזן מוסיף ״היה חשוב לנו להראות לחוקרים המובילים מתחומם, שמגיעים לכינוס מכל קצוות עולם, ממדינות כמו הודו, סין, ארה״ב, גרמניה ועוד, את הנעשה בארץ הן מבחינה מחקרית והן מבחינה תרבותית. למשל חברי ארגון ה-INREP, Israeli National Research Center for Electro-chemical proportion, המונה כ- 25 חוקרים ברחבי הארץ וממומן ע״י משרד רוה״מ, מגיעים להישגים מרשימים מידי שנה אשר באמת אפשר להתגאות בהם”.

 

״הננו טכנולוגיה היא אינטגרציה של מקצועות שונים, תחומי הנדסה שונים וכמובן כימיה״ אומר פרופ׳ גוזין.  ״לדוגמא בטכנולוגיה של שמירת אנרגיה או המרת אנרגיה, מקופלים מקצועות רבים ביניהם אלקטרו- כימיה, הנדסת מכונות, חשמל ומדעי החומרים, אשר כולם צריכים לעבוד ביחד בצורה מושלמת. כלומר האינטגרציה בין הדיציפלינות השונות, אבל גם אינטגרציה בין-אישית, הן קריטיות. הצלחנו בכינוס זה להביא מנעד רחב מאד של מומחים מתחומים שונים מרחבי העולם, על מנת שנוכל ללמוד אחד מהשני ולקיים שיתופי פעולה פוריים״.

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של חשמלנט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל חשמלנט

מערכת פורטל חשמל נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית החשמל ותעשיית התאורה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

רכבת ישראל תציב תאים פוטו-וולטאים לייצור חשמל באנרגיה סולארית על 40 גגות של תחנות רכבת ומתחמים תפעוליים

רכבת אנרגטית רכבת ישראל תציב תאים פוטו-וולטאים לייצור חשמל באנרגיה סולארית על 40 גגות של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.