דף הבית / חדשות החשמל / עדכון תעריף החשמל 2019

עדכון תעריף החשמל 2019

בעקבות עליית מחירי אנרגיה וגידול בהיקף האנרגיות המתחדשות –רשות החשמל מעדכנת את תעריפי החשמל:

בעקבות העדכון השנתי, התעריף לצרכן הביתי יעלה בממוצע בכ-2.9% והתעריף הממוצע יעלה בכ-2%.

 

פרסום

ההשפעות המרכזיות על התעריף:

פרסום
  • התייקרות מחירי דלקים, בעיקר מחירים עולמיים – בין היתר כתוצאה מהתחזקות הדולר – בהיקף של כ- 1.5 מיליארד ₪ שתרמה כ- 6% לייקור התעריף. בין השאר התייקר ה-LNG (הגז הטבעי הנוזלי)  בכ- 37%, ומחירי הפחם והגז מתמר עלו בכ-10%.
  • כניסה מאסיבית של אנרגיה מתחדשת למשק החשמל, שכוללת בין השאר מתקנים סולאריים חדשים – קרקעיים ועל גגות. אנרגיה זו מייקרת את התעריף בכ-0.7 מיליארד ₪, שתרמו כ-3% לייקור התעריף.
  • הפחתה של עלויות בלו שנגבו על ידי חברת החשמל במסגרת משבר הדלקים בשנים 2011-2013 ותקלת תמר משנת 2017. הפחתה זו מוזילה את התעריף בכ- 0.7 מיליארד ₪, המהווים כ-3% בתעריף.
  • יודגש כי לרפורמה שאושרה השנה במשק החשמל לא היתה כל השפעה על עליית התעריף.על מנת למנוע ייקור מיידי משמעותי עוד יותר ותנודתיות במחירי החשמל, החליטה מליאת רשות החשמל על פריסה של עלויות מסוימות לעדכון התעריף הבא.בין העלויות שהפנמתן בתעריף נפרסה ניתן למנות עלויות הנובעות מכניסתן לייצור של יחידות גדולות באנרגיה מתחדשת, כמו גם ייקור הבלו הצפוי על הפחם. רכיבים אלו צפויים היו לייקר את התעריף בכ-3.5% נוספים.

 

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של חשמלנט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל חשמלנט

מערכת פורטל חשמל נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית החשמל ותעשיית התאורה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

CES 2019 – בשנת 2030 ניסע בהייפרלופים ולכל אחד יהיה רובוט ביתי

סקר של CITE Research/Dassault Systèmes מגלה שבשנת 2030 ניסע בהייפרלופים ולכל אחד יהיה רובוט ביתי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.