פלטות סולאריות על גג חממה חקלאית

החממה שהוקמה הינה בגודל של 800 מטרים ובה מגדלים בשלב זה פלפלים, כשבמקביל מתבצע גידול גם בחממה 'רגילה' המשמשת כקבוצת ביקורת בניסוי. בפועל, על גג החממה הוצבו פלטות סולאריות להפקת אנרגיה מהשמש, שתאפשר לחקלאים להרוויח מייצור אנרגיה סולארית ולשפר את הכנסתם. "עם השלמת סט גידולים ראשון, ניתן לומר שהצבת הלוחות הסולאריות על גג החממה לא פגעו ביבול הן מבחינת האיכות והן מבחינת הכמות" מציינים במו"פ ערבה תיכונה וצפונית. "כעת, אנחנו משלבים מגוון סוגי חומרים לבחינת יעילותם. יתכן ומחקר זה יאפשר שיפור בחממות בסין ובמקביל כניסה של חממות כאלו לארץ, כדי שמגדלים יוכלו להפיק אנרגיה סולארית, להטיב עם הטבע ואף לשפר את הכנסתם" הוסיפו.

במקביל במו"פ בוחנים מערכת חדשנית ופורצת דרך להפקת חשמל סולארי באמצעות מאיץ המשפר את הפקת האנרגיה. המערכת מאפשרת המרת אנרגיית השמש לאנרגיה חשמלית ומספקת חשמל סולארי ממקור אנרגיה מתחדש שאינו מזהם. מדינת ישראל מספקת כיום כ- 3% מהחשמל מאנרגיות מתחדשות בעוד היעד ל- 2020 הינו 10%. טכנולוגיה חדשנית זו מהווה כלי רב חשיבות למטרה זו.

יאיר סולומון, מייסד חברת 'SunBoost' מציין, כי כל דונם 'חממה משולבת' יפיק כ- 29,000 קווט"ש (קילו-וואט-שעה) יהווה הכנסה נוספת של כ- 12,000 שקלים בשנה. "המערכת החדשנית שפיתחנו מאפשרת הכנסה כלכלית נוספת, קבועה ויציבה לחקלאים, לצד היבול בחממה ומביאה בשורה לעולם החקלאות הנמצא במשבר בימים אלו". לדבריו, את עלות התקנת המערכת יחזירו החקלאים במהירות בזכות השימוש 'בבוסטרים', כך שההשקעה הנוספת תוחזר תוך פחות מ- 6 שנים.

פרסום

 

פרסום

המגמה העולמית לשימוש באנרגיה נקיה לצמצום הפגיעה בסביבה, מעודדת שינויים רבים בחקלאות ובתעשייה. המערכת החדשנית מותקנת לכיוון מזרח מערב, כך שבימי החורף הגידולים יחשפו לקרני השמש ואילו בימי הקיץ תווסת המערכת את עוצמת קרני השמש החודרת לחממה. בעזרת הטכנולוגיה החדשה, לוחות אופטיים מיוחדים, 'בוסטרים', שמווסתים חלק מהקרינה לחממה, המותקנים מול הלוחות הסולאריים, תוגבר הפקת החשמל הסולארי ב- 20% בימי הקיץ. חוקרי מו"פ ערבה מרוצים מהתוצאות: "מספר ימי השמש ושעות אור רבות בערבה, מאפשרים את הפקת האנרגיה הסולארית באופן שיסייע לחקלאים בעתיד, בהוזלת עלויות ושיפור כדאיות הענף".

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל חשמלנט. חשמלנט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום החשמל והתאורה .בחשמלנט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום החשמל והתאורה

2 תגובות

  1. שלום , יש ברשותי חממה בשטח של 5 דונם , האם תוכלו למקסם הכנסה מסולרי על החממות
    תודה

  2. יש ברשותי חממה של 2.5 דונם .האם תוכלו ליעץ איך אוכל למקסם את ההכנסה מחשמל סולארי . כמו כן בצמוד יש לי סככה בגודל של 530 מ"ר .חיבור החשמל כרגע הוא 63 אמפר ועוד 25 אמפר של הבית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כתבות נוספות

מאיר שפיגלר, מנכל חברת החשמל: בישיבת מרכז השלטון המקומי עם ראשי רשויות מכלל...

16 ביוני 2024

מנכ"ל מפעל כבלי החשמל סינרגי בשדרות, עידן בן ארי, שב וביקש להחריג את כבלי ה...

16 ביוני 2024

שרפות הצפון גרמו לנזקים מורכבים ברשת החשמל

5 ביוני 2024

הסכם פורץ דרך בין שתי חברות התשתית הגדולות במדינה

5 ביוני 2024

תחנת הכח אשכול של חברת החשמל הועברה לידיה של קבוצת דליה:

4 ביוני 2024

אותרו גניבות חשמל בשווי מוערך של מיליוני שקלים

3 ביוני 2024

מאיר שפיגלר, מנכל חברת החשמל: בישיבת מרכז השלטון המקומי עם ראשי רשויות מכלל...

16 ביוני 2024

מנכ"ל מפעל כבלי החשמל סינרגי בשדרות, עידן בן ארי, שב וביקש להחריג את כבלי ה...

16 ביוני 2024

שרפות הצפון גרמו לנזקים מורכבים ברשת החשמל

5 ביוני 2024

הסכם פורץ דרך בין שתי חברות התשתית הגדולות במדינה

5 ביוני 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום