דף הבית / חדשות החשמל / פתאום התכווץ השדה הסולארי

פתאום התכווץ השדה הסולארי

המשרד שלח מכתב אזהרה לעשרה מושבים בעמקים שבשטחם מנורה מבטחים אנרגיה אמורה להקים שדה סולארי, ובו איום להעברת הקרקע ל”משקים אחרים שמתפרנסים מחקלאות”. בעקבות האיום הוחלט לצמצם את שטח הפרויקט בשליש

התוכניות המבטיחות של משרד האנרגיה להגדיל את היקף ייצור החשמל ממתקנים סולארים, עברו צמצום של עשרות אחוזים על ידי משרד החקלאות. ממידע שהגיע ל”כלכליסט” מדובר בצמצום פרויקט ענק של מנורה מבטחים אנרגיה בעמקים מ־250 מגה־ואט בתוכנית המקורית לכ־170 מגה־ואט.

בעקבות ההתנגדות ישבו לפני חופשת הפסח גורמים ממשק החשמל עם משרד החקלאות והסכימו לקדם את הפרויקט בשל חשיבותו, אולם השטח שיוקדש אליו ייקטן ב־30 עד 40 אחוז וההספק הסופי ינוע סביב 165 מגה־ואט עד 175 מגה־ואט. הנימוק הרשמי לצמצום הוא “מצוקת קרקעות חקלאיות בצפון הארץ”.

הפרויקט בחבל תענ”ך אמור להיות שדה בהספק של עד 250 מגה־ואט, הספק ייצור ששקול לכ־2% מכוח הייצור של חברת החשמל. מדובר בפרויקט ייצור החשמל הסולארי שגדול פי חמישה מהשדה הגדול ביותר שפועל כיום בישראל – פרויקט חלוציות של אנלייט בהיקף של 55 מגה־ואט על 1,000 דונם.

פרסום

עם הקמתו בתחילת העשור הבא הוא אמור לקדם את ישראל ליעד הממשלתי לפיו עד שנת 2030 סך ייצור החשמל הירוק יגיע לרף של כ־17% מכלל התפוקה הארצית.

ממשרד החקלאות נמסר בתגובה כי “הקרקע החקלאית במדינת ישראל מצומצמת בהיקפה במיוחד בצפון הארץ. המשרד קורא לקידום פתרונות להפקת אנרגיה סולארית גם על גבי גגות ובבריכות דגים”.

פרסום

כלכליסט לידיעה במלואה 

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של חשמלנט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל חשמלנט

מערכת פורטל חשמל נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית החשמל ותעשיית התאורה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

המשרד להגנת הסביבה דוחה את בקשת נובל אנרג’י להיתר פליטה לאסדת לוויתן;

המשרד להגנת הסביבה דוחה את בקשת נובל אנרג’י להיתר פליטה לאסדת לוויתן; בעקבות בדיקות מעמיקות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.