קמפיין מהפכת הגגות של רשות החשמל

בתחילת החודש (יולי) השיקה רשות החשמל (בשתוף משרד האנרגיה) קמפיין ראשון מסוגו שפונה אל הקהל הרחב של בעלי הגגות במטרה לעודד הקמת מתקנים סולאריים. מטרת הקמפיין הייתה לעודד בעלי גגות להצטרף ל מהפכת ייצור החשמל הסולארי על מנת להבטיח עמידה ביעד של 10% יצור אנרגיה ממקורות מתחדשים בשנת 2020. uot;אחד החסמים שזוהו ברשות היה העדר המודעות של בעלי גגות פרטיים, מסחריים ותעשייתיים לאפשרות שלהם להפוך ליצרני חשמל ולכן כיוונו את הקמפיין לשם.
מהפכת הגגות מתאפשרת כתוצאה מירידת מחירם של הפאנלים הפוטו וולטאים בעשרות אחוזים והשיפורים בניצולת שלהם, מה שמאפשר היום לכדאיות כלכלית של מתקן סולארי גם בשטחי גגות לא גדולים. בנוסף אנחנו עדים לתופעה של גופים פיננסיים גדולים שמציעים מימון מלא להקמה של מתקנים פוטו וולטאיים. כל אלה מנגישים את מהפכת הגגות הסולאריים עד לאזרח הקטן.

קמפיין הגגות הגיע תוך מספר שבועות לתפוצת שיא של 2.3 מיליון חשיפות ול 200 אלף כניסות לאתר הגגות הייעודי שהקימה רשות החשמל, בו ניתן לקבל את המידע הנדרש בדרך להקמת גג סולארי. כמו כן, גורמים בשוק העוסקים בהתקנת גגות דיווחו על מגמת עלייה בכמות הפניות שהכפילו ואף שילשו את עצמן ביחס לתקופה של לפני השקת הקמפיין.

פרסום


התעריפים האטרקטיביים שמבטיחה רשות החשמל ליצרני החשמל תקפים ל 25 שנים ונחלקים לשלוש קבוצות: עבור מתקנים שגודלם עד 15 קילוואט מותקן (כ 150 מ"ר) התעריף הינו 48 אג; לכל קוט"ש מיוצר, ועבור מתקנים שגודלם נע בין 15 קילוואט מותקן ל 100 קילוואט מותקן (כ 1000 מ"ר) התעריף הינו 45 אג'. לגגות גדולים יותר, התעריף נקבע באמצעות הליך מכרזי והוא עומד כיום על 23.3 אגורות לקוט"ש.
יצרן החשמל רשאי לבחור בין שתי שיטות התחשבנות – שימוש עצמי בחשמל המיוצר על הגגוהזרמת העודפים לרשת או הזרמה ישירה של כל החשמל המיוצר לרשת.
גם תהליך ההקמה נהיה פשוט ומהיר יותר, מה שאומר שתוך מספר חודשים המערכת הסולארית יכולה לקבל את כל האישורים ולהתחיל לייצר חשמל נקי וזול. חברת החשמל מחוייבת לחבר כל מתקן בתוך חצי שנה לכל היותר. ניתן להגיש בקשה לחיבור המתקן לחברת החשמל באמצעות האינטרנט ואין צורך להגיע למשרדי החברה. בנוסף, גגות קטנים (עד 7000 מ"ר) פטורים מהיתר בניה וקיים פטור ממס הכנסה עד להכנסה של 24,000 ₪ בשנה ופטור מדיווח למע"ם עד הכנסה של 70,000 ₪ בשנה.

פרסום
Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל חשמלנט. חשמלנט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום החשמל והתאורה .בחשמלנט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום החשמל והתאורה

תגובה אחת

  1. איך תטופל בעיית ההרמוניות ברשת החלוקה, בהנחה שתפוצת הפנלים הסולריים תעלה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כתבות נוספות

Enlight מרחיבה את פעילותה ונכנסת לשוק המבוזר באמצעות חברת בת Enlight Local

15 באפריל 2024

25.7 שוק החשמל יפתח לתחרות

14 באפריל 2024

רפורמת "מה שטוב באירופה" אושרה בקריאה ראשונה במליאת הכנסת

4 באפריל 2024

חיבור החשמל התת ימי בין ישראל לקפריסין ולאירופה יוצא לדרך

3 באפריל 2024

נשיא המדינה יצחק הרצוג: הפתרון לתרחיש העלטה הוא פיתוח ביטחון אנרגטי בחירום

3 באפריל 2024

חברות אנרגיה מובילות ויזמים בתחום האגרו-וולטאי ישתתפו בוועידה הבינלאומית S...

27 במרץ 2024

Enlight מרחיבה את פעילותה ונכנסת לשוק המבוזר באמצעות חברת בת Enlight Local

15 באפריל 2024

25.7 שוק החשמל יפתח לתחרות

14 באפריל 2024

רפורמת "מה שטוב באירופה" אושרה בקריאה ראשונה במליאת הכנסת

4 באפריל 2024

חיבור החשמל התת ימי בין ישראל לקפריסין ולאירופה יוצא לדרך

3 באפריל 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום