דף הבית / חדשות החשמל / ראשי MEDREG נפגשים עם שרים ועם בכירי רשויות האנרגיה של ישראל והרשות הפלסטינית כדי להעמיק את שיתוף הפעולה האזורי בשוקי החשמל והגז

ראשי MEDREG נפגשים עם שרים ועם בכירי רשויות האנרגיה של ישראל והרשות הפלסטינית כדי להעמיק את שיתוף הפעולה האזורי בשוקי החשמל והגז

בביקור רשמי שקיימו בישראל וברשות הפלסטינית ב-15 וב-16 בנובמבר נשיא MEDREG* מר אלכסנדר סנטוס והמתאם הכללי שלMEDREG  מר פאביו טמבונה, אישרו שני האישים את מחויבות הארגון לחבריו בחופים הדרומיים של הים התיכון. הם נפגשו עם ד”ר יובל שטייניץ, שר האנרגיה של ישראל, ועם אינג’. זאפר מלחם, יו”ר רשות האנרגיה הפלסטינית, על מנת להגיע להסכמות על דרכים מעשיות לתמיכה במשקי האנרגיה וברפורמות הרגולציה של שני הצדדים.

ב-15 בנובמבר נפגשו מר סנטוס ומר טמבונה עם יו”ר רשות החשמל ד”ר אסף אילת ועם מנכ”ל רשות הגז הטבעי מר אלכסנדר ורשבסקי. הם דנו בדרכים שבהן שתי הרשויות יכולות לרתום לטובתן את הניסיון שצבר MEDREG בנושאים הקשורים לשוקי החשמל והגז, להשקעות בתשתיות ולהעצמת צרכנים. באופן ספציפי, במסגרת הרפורמות בשוק האנרגיה בישראל ובמטרה לתת להן ליווי,MEDREG  כבר תומך ברשות החשמל באמצעות הגשת בקשה לסדנה של TAIEX** לחקר תהליכים ספציפיים בפתיחת שווקים באגן הים התיכון, הן במדינות האיחוד האירופי והן במדינות החוף המזרחי. כמו כן מתוכננים לתחילת השנה הבאה סיורים לימודיים של אנשי רשות הגז הטבעי ברשויות רגולציה של מדינות חברות ושאינן חברות באיחוד האירופי. המטרה היא לחלוק את הידע שצברו המדינות בתהליכי חיבור צרכנים ביתיים לרשת.

ד”ר אסף אילת, יו”ר רשות החשמל, הצהיר:

פרסום

“אנו מעריכים מאוד את הסיוע הטכני והאישי של MEDREG, המלווה את רשות החשמל במאמציה להקים שוק תחרותי, שייתן יתרונות לצרכנים תוך שמירה על ישימות פיננסית לטווח ארוך בענף”.

היום, 16 בנובמבר, מר סנטוס ומר טמבונה השתתפו בוועידה בנושא רגולציה של שוק החשמל הפלסטיני, שנערכה ברמאללה. הוועידה אורגנה ע”י המועצה הפלסטינית למשק החשמל בשיתוף פעולה עם USAID*** וסיפקה הזדמנות לבעלי העניין החשובים ביותר לדון ברגולציה של שוק החשמל הפלסטיני.

נשיא MEDREG הדגיש שגופי הרגולציה החזקים והיעילים באזור יכולים לתרום באופן משמעותי להבטחת אספקת האנרגיה ולהגנה על הצרכנים, וכיMEDREG  מסוגל לתמוך ברגולטור הפלסטיני אם יהיה בכך צורך. מנכ”ל המועצה הפלסטינית למשק החשמל, מר חמדי תחבוב, קידם בברכה את המומחיות והכלים ש-MEDREG מציע כדי לקדם התקנת מערכות אנרגיה מתחדשת בשיטת מונה נטו ולהעריך מגה-פרויקטים של ייצור ממקורות אנרגיה מתחדשת ברשות הפלסטינית. הוא הצהיר:

“הודות ליוזמות של MEDREG לסיוע ובניית יכולות בעתיד הקרוב, צוות המועצה הפלסטינית למשק החשמל מקווה להצליח לשאוף ליעדים מאתגרים של אנרגיה מתחדשת בעזרת יישום ההמלצות הספציפיות והקווים המנחים שיתקבלו”.

לקראת הנחת יסודות לאינטגרציה ולשיתוף פעולה הדוק יותר בתחום האנרגיה באזור אגן הים התיכון, מר סנטוס ומר טמבונה ניצלו את ביקורם גם כדי לדון בפעילויות ש-MEDREG  עסק בהן לאחרונה עם נציגים של משלחת האיחוד האירופי בירושלים.

MEDREG הוא איגוד רשויות האנרגיה הים-תיכוניות, הנהנה מתמיכה פיננסית של האיחוד האירופי ואשר מאחד 25 רשויות רגולטוריות מ-21 מדינות, ביניהן מדינות מן האיחוד האירופי, הבלקן וצפון אפריקה.

הרשויות הרגולטוריות הים-תיכוניות עובדות יחד על מנת לקדם הרמוניזציה של שוקי האנרגיה האזוריים והחקיקות הנוגעות להם, תוך חתירה לאינטגרציה גוברת והולכת של השווקים באגן הים התיכון.

באמצעות שיתוף פעולה וחילופי מידע מתמשכים בין המדינות החברות, MEDREG שואף לטפח זכויות צרכנים, יעילות אנרגטית והשקעה בתשתיות ופיתוחן, על בסיס מערכות אנרגיה אמינות, בטיחותיות, יעילות ומקיימות סביבתית.

MEDREG פועל כפלטפורמה המספקת חילופי מידע וסיוע למדינות החברות, כמו גם פעילויות לפיתוח יכולות באמצעות סמינרים ברשת, מפגשי הכשרה וסדנאות.

המטה של MEDREG ממוקם במילאנו, איטליה. מידע נוסף באתר: www.medreg-regulators.org

פרסום

 

**TAIEX הוא גוף הסיוע הטכני וחילופי המידע של הנציבות האירופית. (Technical Assistance and Information Exchange)

 

***USAID היא הסוכנות המרכזית של ממשלת ארה”ב הפועלת לשים קץ לעוני הקיצוני בעולם ולאפשר לחברות דמוקרטיות ויציבות לממש את הפוטנציאל שלהן.

קבצים להורדה:

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של חשמלנט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל חשמלנט

מערכת פורטל חשמל נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית החשמל ותעשיית התאורה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

ניהול בטיחות מוסדות חינוך באמצעות הנייד

כחלק מהפרויקט, מפרסמת עיריית כפר סבא את כלל אישורי ודו”חות הבטיחות של כל מוסדות החינוך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.