רשות החשמל 'עוקפת' את הפקקים ברשת החשמל באסדרה חדשה שיוצאת לדרך

רשות החשמל מפרסמת החלטה על אסדרה המאפשרת שילוב מתקני אגירה במתקני אנרגיה מתחדשת סולאריים במתח נמוך, כך שיוכלו ליצר את החשמל בשעות היום, לאגור אותו ולהזרים לרשת בשעות הערב, בהן הביקוש גבוה, ובתעריף משתלם וייחודי. את המתקנים הנוספים יוכלו היזמים להקים ללא צורך בהגדלת החיבור הקיים לרשת החשמל וללא הליך נוסף מול חברת החשמל. אמיר שביט יו"ר הרשות: "זריקת עידוד משמעותית למשק ויצור מאות מגה-וואטים נוספים מאנרגיות מתחדשות בשנה"

רשת החשמל משולבים כיום מספר רב של מתקני ייצור מבוזרים פוטו-וולטאים המוקמים על גגות צרכנים ולהם חיבור לרשת החשמל שמנוצל רק בשעות היום. אחד החסמים העיקריים לחיבור של מתקנים חדשים או להגדלת המתקנים הקיימים הוא מחסור ברשת החשמל הקיימת.

אי לכך, החליטו ברשות החשמל להסדיר את חיבורם של מתקני אגירה גם במתקנים בעלי מתח נמוך (עד 630 קילו-וואט), דבר שיאפשר הקמת הספק נוסף של יצור במהלך שעות היום, בהן הביקוש לאנרגיה חשמלית נמוך, ההספק הנוסף ייאגר והזרמתו לרשת תתקיים בשעות הערב (בחורף 17:00-22:00 ובקיץ 17:00-23:00) בהן יש ביקוש גבוה לאנרגיה החשמלית.
מימוש האסדרה יוביל לשימוש יעיל יותר במשאבי הרשת הקיימים ובאופן זה יגדל היקף הייצור בעשרות אחוזים ללא צורך בהגדלת חיבור ובמקום נוסף ברשת החשמל, וללא צורך בהליך נוסף מול חברת החשמל (שאמונה על רשת החשמל).

בהתאם להחלטה, אם בשעה נתונה, תעריף רכיב הייצור התעו"זי בהפחתה של 5% למתקנים עד 300 קילו-וואט ו- 15% למתקנים הגדולים מ-300 קילו-וואט, יהיה גבוה יותר מתעריף האסדרה, יקבל היצרן תוספת תשלום בסך הפער שבין התעריף המופחת לבין תעריף האסדרה. התעריף הייחודי יינתן בשעות הפסגה בלבד ויחושב וישולם ליצרן באופן שנתי.  ההחלטה התקבלה לאחר הליך שימוע ציבורי וקבלת ועיבוד התגובות, ולאחר דיון והחלטה במליאת רשות החשמל.

פרסום
פרסום

אמיר שביט יו"ר הרשות: "ההחלטה תאפשר לעקוף את פקקי הרשת ולהגדיל את היקף היצור באנרגיות מתחדשות במאות מגה- וואטים בשנה. זוהי זריקת עידוד משמעותית למשק וליצור באנרגיות מתחדשות והיא נקבעה אחרי עבודה מורכבת של צוות רשות החשמל שכללה שינויים בין השימוע להחלטה בהתאם להערות המשק, שקלול עליית הריבית ומדדים מקרו כלכליים נוספים. היא מתמרצת את הגדלת הייצור באנרגיה מתחדשת  תוך שמירה על תעריף מאוזן לצרכני החשמל ומקדמת משק יעיל, אמין ונקי יותר".

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל חשמלנט. חשמלנט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום החשמל והתאורה .בחשמלנט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום החשמל והתאורה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כתבות נוספות

הוקרה לחברת החשמל ולחברת אס או אס אנרגיה אקספרס על הפעילות המשותפת במלחמה.

16 במאי 2024

נחתם רישיון ההולכה והאגירה לחברת החשמל

12 במאי 2024

סופית: הממשלה החליטה לבטל את היוזמה להקים את תחנת הכוח OPC2 בחדרה

24 באפריל 2024

Enlight מרחיבה את פעילותה ונכנסת לשוק המבוזר באמצעות חברת בת Enlight Local

15 באפריל 2024

25.7 שוק החשמל יפתח לתחרות

14 באפריל 2024

רפורמת "מה שטוב באירופה" אושרה בקריאה ראשונה במליאת הכנסת

4 באפריל 2024

הוקרה לחברת החשמל ולחברת אס או אס אנרגיה אקספרס על הפעילות המשותפת במלחמה.

16 במאי 2024

נחתם רישיון ההולכה והאגירה לחברת החשמל

12 במאי 2024

סופית: הממשלה החליטה לבטל את היוזמה להקים את תחנת הכוח OPC2 בחדרה

24 באפריל 2024

Enlight מרחיבה את פעילותה ונכנסת לשוק המבוזר באמצעות חברת בת Enlight Local

15 באפריל 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום