דף הבית / חדשות החשמל / שר האנרגיה, דר’ יובל שטייניץ, חנך מתקן סולארי פוטו וולטאי צף על מאגר מים לחקלאות, הראשון בישראל
טקס חנות פרויקט גזירת הסרט

שר האנרגיה, דר’ יובל שטייניץ, חנך מתקן סולארי פוטו וולטאי צף על מאגר מים לחקלאות, הראשון בישראל

ביום חמישי האחרון 18/10  השיקו אגודת המים בעמק הירדן וחברת נופר אנרגיה את המערכת הראשונה בארץ המחוברת לרשת החשמל במעמד שר האנרגיה, דר’ יובל שטייניץ. המערכת החדשה מהפכנית ומביאה בשורה חדשה בתחום הסביבה ובחיסכון אנרגיה ומים בפרט.

המתקן חדשני וייחודי מסוגו בארץ, הצפוי לספק 270KW ומשתרע על  שטח של כ – 3 דונמים על פני המאגר. באופן זה, המתקן משתמש בשטחים שכבר מנוצלים לצורכי חקלאות ואינו נזקק לנצל שטחים נוספים.  הפרויקט הוקם בשותפות של חברת “נופר אנרגיה” ואגודת המים של עמק הירדן, ואושר על ידי חברת החשמל. המתקן המחובר לחשמל  החל מחמישי, צפוי לייצר חשמל השווה ערך לצריכה שנתית של כ-60 משקי בית.

למערכת שתי מטרות מרכזיות: האחת, ייצור חשמל תוך שימוש באנרגיה ירוקה והשנייה,  הורדת התאיידות המים האדירה בצורה משמעותית, אשר בימים אלו יותר מתמיד יש לנושא חשיבות גדולה מאוד במאבק על השמירה והחיסכון במים בישראל.

פרסום

שר האנרגיה, דר’ יובל שטייניץ, אמר בטקס: “כי פרויקט חשוב זה מתכתב עם מדיניות משרד האנרגיה לגמול את מדינת ישראל מאנרגיה מזהמת עד שנת 2030, ולפתח את ייצור החשמל באמצעות אנרגיות מתחדשות ובגז טבעי, אשר משפרים את איכות הסביבה ומקטינים את זיהום האוויר.

אריק ראובני מנכל אגודת המים :” בניית מערכת סולארית הצפה על מים במאגר לחקלאות היא שילוב מרתק של  ניצול שטח פנוי של פני המים , ייצור חשמל מאנרגיה מתחדשת  מניעת אידוי וחסכון במים. המערכת היא פרי נוסף במאמצינו  לחזק את הציונות והחקלאות  בארץ ישראל “

עופר ינאי בעלים ויו”ר חברת נופר אנרגיה: “אנו בחברת נופר חשים שלעשייה שלנו ישנו מימד היסטורי של שינוי משק האנרגיה הישראלי והעולמי. אם אגודות מים נוספות ילכו בעקבות פרויקט מסוג זה מדובר בפוטנציאל ענקי שיכול לספק חשמל לכל גוש דן. זהו חיבור מדהים בין המרכז האורבני התעשייתי של ישראל לבין החקלאות וההתיישבות העובדת ומאגרי המים שלה”

 אגודת המים בעמק הירדן  וחברת נופר אנרגיה נמצאות בימים אלו בתהליכי רישוי לעוד כ- 25 מגוואט על מאגרים שונים של אגודת המים בעמק הירדן.

פרסום

אגודת המים הינה אגודה שיתופית חקלאית אשר הוקמה ב- 1978 ומטרתה אספקת מים לשטחי החקלאות הפרוסים בעמק הירדן. בנוסף מספקת האגודה מי שתייה לכל אזור דרום עמק הירדן וצפון עמק המעיינות ומתחזקת מערכות ניקוז וביוב.

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של חשמלנט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל חשמלנט

מערכת פורטל חשמל נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית החשמל ותעשיית התאורה. בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

היום, במעמד שר האוצר, הועבר אתר ירקון (עתידים, ת”א) למדינה.

במסגרת הסדר הנכסים של חברת החשמל: היום, במעמד שר האוצר, הועבר אתר ירקון (עתידים, ת”א) …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.